Too Bin – Válka 8-bitů

Tahle velice originální hra vyšla v roce 1988/9 a vydaly je firmy Domark/Tengen. Že sjet řeku jen na nafukovací duši není nic jednoduchého, dokazuje tahle hra. Píchnout duši o skálu či o kmen není žádný problém. Navíc ve hře jsou rybáři,…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tahle velice originální hra vyšla v roce 1988/9 a vydaly je firmy Domark/Tengen. Že sjet řeku jen na nafukovací duši není nic jednoduchého, dokazuje tahle hra. Píchnout duši o skálu či o kmen není žádný problém. Navíc ve hře jsou rybáři, kteří neustále nahazují svoje háčky a může se stát, že místo ryby chytí Vás. Rybář naštvaně vytáhne prázdnou duši a Vy jdete ke dnu. Nebo takový krokodýl, ten Vás dokonce bude pronásledovat, v tom případě je lepší plechovku s Redbullem vypít, než ji po něm házet a máknout, snad trochu i vzlétnout. Jinak plechovky se vyplatí házet právě na dřevěné klády, kmeny trčící z vody a užovky, co jsou jedovaté a prostě na vše, co vypadá nebezpečně. Další nebezpečí ze břehu jsou asi kokosové ořechy, ty asi hází opice a jiní obyvatelé lesa. Takový ořech do gebule je jisté bezvědomí a proberete se až u brány všemocného. Možná by byl z toho i dobrý film, místo Rafťáci, tak Dušáci. Hra se dá hrát dokonce ve dvou.

Mé hodnocení:

Jinak co se týče toho, která platforma tuto hru zvládla nejlíp, je Commodore C64, druhý skončil Schneider EURO PC a třetí Schneider CPC464. Grafiku tu podle mě ovládl počítač Schneider EURO PC se svojí EGA paletou. Je jemnější než u Commodore C64. Mezi Schneider CPC464 a Didaktiku M není až takový rozdíl. Je to trochu záhada, protože Schneider CPC464 umí grafiku skoro na úrovni Commodore C64, co třeba dokazuje hra Total recall. V hudbě zvítězil Commodore C64, ale není to podle mě tak jednoznačné, protože Schneider CPC464 se svým stereem a zvuky vůbec nezaostává. Uvidíme jak časem dopadne anketa. Daleko za prvními dvěmi je Schneider EURO PC s pc repráčkem a Didaktik M, který hudbu na 48Kb nemá. Zvukové efekty byly puštěné jen na Didaktiku M plus Schneider EURO PC a jsou žalostné. Hratelnost a plynulost byla na všech počítačích v pohodě, až na Schneider EURO PC, tam to trochu vázlo.


 

 

 
      Too-Bin-Schneider-CPC464-Skladba-1
 
      Too-Bin-Schneider-CPC464-Skladba-2
 
      Too-Bin-Schneider-CPC464-Skladba-4-1
 
      Too-Bin-Schneider-CPC464-Skladba-3
 

 

 

 
      Too-Bin-Commodore-C64-Pisen-1
 
      Too-Bin-Commodore-C64-Pisen-2
 
      Too-Bin-Commodore-C64-Pisen-3
     

 

 

 
     

 

 

 

 
      Too-Bin-Schneider-EURO-PC
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *