TESTY Z KOLEKCÍ

Máte rádi filmy, seriály anebo knihy o zombie? Pokud ano, tak jste tady správně, jelikož je zde budu oživovat. Ano, budu k tomu používat elektrický šok mezi 5 až 12 volty a bude to sranda – teda určitě pro mě. Tak nějak se domnívám, že těch částí těl mám na takovou zvláštní testovací kolekci už dost a něco se ještě sežene průběhem onoho oživování. Takže je na čase je vypustit mezi živé, aby se ty bestie nabažily vaším časem u LCD.

Procesory i grafické karty mají nějaký svůj výkon a k tomu se většinou váže i jisté pravidlo. Když jste si koupili silnou grafickou kartu, nepředpokládalo se, že k ní pořídíte slabý procesor, ale obrácená varianta je normální. Takže jsem vzal co nejsilnější procesor a udělal si 3D VGA kolekci. Kdyby se z toho udělal graf, tak je jasné, že co nová generace grafik, to vyšší výkon a samozřejmě totéž platí i pro procesory. Já chci ale tentokrát vzít daný dobový hardware, hlavně tedy CPU a otestovat ho s tím, co už mám evidováno v kolekcích. Jelikož ale firem, které vyráběly různé komponenty, bylo víc, budu se je snažit různě kombinovat a zkusit toho co nejvíce. K tomu si vytvořím tři skupiny LOW, MEDIUM a HIGH. Všechny tyto počítače projdou 3D testy a to i když ještě některé neexistovaly. Také vyberu pár her a opět to budou minulé i některé budoucí. Celý tento seriál bude průřezem let 1992 až 2005 a přeskočím rok 1993. Pokusím se též některý hardware přetočit nad původní hodnoty, čemuž se říká overclock a tím vylepšit výsledky.

1992

Rok 1992 je ve znamení PC 286, ale pomalu se už rozšiřovaly i silnější stroje, jako AMD 386DX 40MHz a Intel 486DX 50MHz. Ovšem ty stály strašně moc peněz a tak z PC světa v domácnostech kralovaly právě PC 286 a PC-XT.

1994

Rok 1994 je ve znamení PC 486, ale už se prodávaly i silnější stroje, jako Intel Pentium druhé generace a že stály peněz. Aby ne, když Intel neměl žádnou pořádnou konkurenci v tom nejlepším a tak si tam diktoval ceny.

1995

Rok 1995 je stále ve znamení PC 486, jelikož to byly stále nejprodávanější mašiny a také na většinu her dostačující. Výkonem ale vládl Intel se svým Pentium druhé generace a ten si ho nechával řádně zaplatit. Přijde ovšem rok 1996 a konkurence mu cenu srazí.

1996

Rok 1996 konečně opouští počítače 486, které se datují už let 1989 a světu začnou dominovat silnější. Ty pochází od společností Intel s Pentiem, AMD K5, Cyrix 6×86, IBM 6×86 a ST 6×86. Ty poslední tři jsou jedno a to samé. Také nastupují první PCI 3D akcelerátory od ATI, S3 Graphics, Matrox, nVidia a tím nejlepším bylo 3DFX. To jediné jsem také v tomto roce testoval, jelikož konkurence byla hodně pomalá a měla spatně vyobrazené 3D efekty.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *