The Cycles – Válka 8-bitů

Hra je z roku 1989 od firmy Accolade a jedná se simulátor motorek. Počet tratí má každá verze jinak, ale co mají společného jsou kubatury, 125cc, 250cc a královská kubatura 500cc. Na každé se můžete vyřádit, s tím že na 500cc, se…

Seznam her podle abecedy:

Hra je z roku 1989 od firmy Accolade a jedná se simulátor motorek. Počet tratí má každá verze jinak, ale co mají společného jsou kubatury, 125cc, 250cc a královská kubatura 500cc. Na každé se můžete vyřádit, s tím že na 500cc, se některých verzích zvedá i přední kolo. Pády se zde nekonají, ale napálit to do zdi jde a je konec.

Mé hodnocení:

Začnu tím nejhorším a tím je verze na Didaktiku M. Je to trochu paradoxní, ale tahle verze má nejlepší plynulost hry, bohužel je to vykoupeno jednoduší grafikou, motorka se nenaklání a počítač nevydá ani hlásku. Co je trochu pozitivní, je ovládání hry a že motorka je na silnici. Oproti tomu Schneider CPC464, který obdržel třetí místo, má motorku jakoby před obrazovkou a nepůsobí to moc realisticky. Plynulost hry taky není bůh víc co, ale grafika je hezčí než na Didaktiku M a má to zvukové efekty na motor. Díky tomu že hra je trhanější, hůř se to hraje a o něco líp se to hraje na Schneider EURO PC. Ten skončil na druhém místě, kde grafika je nic moc v CGA, ale ovladatelnost je dobrá. Co musím pochválit, že silnice je nahoru i dolů. Při jízdě do kopce už motorka nejede na plný výkon a motorka se do zatáček naklání. Zkusil jsem i EGA, ale hra byla o 50% línější viz. video dole. PC repráček moc hitparády nenadělá (hra podporuje Adlib), ale lepší jak nic. Jiný kafe je Commodore C64, který v této hře, kde jeho hudba a zvukové efekty nemají konkurenci. Grafika je taky na slušné úrovni, ale díky tomu má hra taky problémy s plynulostí a hratelností. Další plus je, že i zde se motorka otáčí a jízda působí víc realisticky.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

 


 

 

 
     

 

 

 
      The-Cycles-Commodore-C64-uvod
 
      The-Cycles-Commodore-C64-menu

 

 

 
     

 

 

 
      The-Cycles-Schneider-EURO-PC-uvod
 
      The-Cycles-Schneider-EURO-PC-menu

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

2 komentáře “The Cycles – Válka 8-bitů

    1. To jo, bohužel moje XT zvukovku nemá. Koukám, že v plynulosti jsem byl hodně shovívavý, protože ta je opravdu děsná. Dle mého názoru, hra tak jak je udělaná na 8-bity nepatří. Smůla je v tom, že na Atari ST tahle hra není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *