Herní repete

Moje aktivní herní období začalo až v roce 04/1991 (více na „O MNĚ„) a to na počítači Didaktik M. Ač byl první, dokonce ho stále mám, tak hry z něj jsou spíše takové hodně akční a člověk u nich moc času nevydrží.

8-bitová éra ovšem 12/1993 končí a z druhé ruky si kupuji svůj první osobní počítač s procesorem Intel 286 na 12MHz. A tady začíná plné pohlcení do her a tím můj herní svět dostal úplně jiný rozměr. Na tomto počítači hraji právě hry z éry do roku 1995. Ovšem v roce 1995 kupuji stroj 486, se kterým dorovnávám dobu vzniku her. Tím chci říct, že když vycházely nové hry, tak jsem je hrál jako novinky. Ke starším už jsem se vracel jen sporadicky a především to byly strategie. Nejvíc k srdci mi přirostly hlavně 3D střílečky (alias DOOMovky), strategie (třeba DUNE 2, UFO 1), arkádové auta (např. Fatal Racing, NFS 1) a akční adventury (jako Tomb Raider). Samotný žánr adventure mě nikdy nebavilo, samozřejmě jsem je zkoušel, ale pokud na dohrání potřebujete návod, tak pro mě hra už není hrou. Jak se říká, čas je vzácná komodita, tak proč ji utrácet ve hrách, kde ho utratíte spoustu a zábava jaksi stojí. Potom tu jsou RPG hry, které jsou v takovém mém středu a spíš níž. Ne že bych nějaký nezkusil, ale prostě v minulosti těch her s mými milovanými žánry bylo hodně a snad teď v budoucnu zkusím nějakou více.

Z her budu snímat obrázky a sem tam pořizovat trochu hudby.


PC 286/20MHz PC Pentium/83MHz

Půjde o platformu čistě PC-AT a většina použitých komponent bude mít stáří jako samotné hry. Jediné co nebude dobové je pevný disk, protože už nejsou moc spolehlivé a dělají docela hluk. Tím pádem bude použit SSD IDE disk 64GB. U každé hry kterou zkusím, se pokusím něco napsat z mé minulosti, v případě že jsme ji hrál a taky pocity z hraní teď. Pokud mě hra chytne hodně, tak se ji pokusím i dohrát, o což se budu snažit vždycky a někdy se i více o ní rozepsat. Počítám ale spíše s tím, že takové hry budou z let 1993 a dál, kdy přeci jenom se PC platforma začala hodně vzdalovat těm 8 a 16-bitovým strojům a začaly vznikat zajímavé herní tituly.


1990 – 1992 budu hrát na PC 286/20MHz + 4 MB RAM k tomu Sound Blaster PRO s operačním systémem MS-DOS 5.0.


1993 – 1995 mám nastálo pod stolem stroj na bázi 486 s procesorem Pentium OverDrive 83MHz, který má tlačítko turbo. To, pokud se stiskne, promění počítač na pomalou 486-ku a to je někdy potřeba.


1996 – 1997 poslouží malý PC BULL, který obsahuje Intel Pentium 200MHz, 64MB RAM, CD-ROM 16x, 3DFX Voodoo 1 a operační systém Windows 95.


K tomu využiji i herní časopisy, co jsem zatím sehnal a budu se tedy snažit hrát právě ty.


HRY CO NEJSOU Z PC a momentálně se těmto počítačům nevěnuji.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *