Paměti

Operační paměť označovaná jako RAM, slouží k tomu, aby se program, který je spuštěn měl kam nahrát. K nahrávání sloužila disketová mechanika, nebo pohodlnější a rychlejší harddisk. Obecně vždy platilo, čím paměti více, tím lépe. První počítače měly většinou okolo 64kB paměti RAM tvořenou z klasických švábu, ta je vidět hned na prvním obrázku, která se většinou dala rozšířit, pokud tam byly příslušné patice, třeba až na 256kB. Tohle platilo hlavně u PC-XT, u kterého na konci jeho života byla maximální RAM 640kB a kdosi říkal, že tohle musí stačit všem. Něco na tom bude, pokud máte paměti málo, snažíte se, aby když něco tvoříte, bylo co nejefektivnější a nejmenší. Příchodem PC-AT se první paměti opět osazovaly stejně jako u PC-XT a dokonce ji ještě měly první desky s procesorem 386. Výrobci přišli na to, že lidé si chtějí svoje počítadla vylepšovat, tak proč jim to neusnadnit a vymysleli to, co je na obrázcích. Samozřejmě jim v tom taky pomohl výrobní proces, který se rok co rok zlepšoval a jednotlivým čipům se tak zvedala jejich kapacita.


RAM šváby – úplně první RAM byly klasické šváby, někdy přímo naletované a někdy v paticích. Byly v počítačích 8088 a 286.


Paměti SIPP – z téhle paměti trčí drátky, co se lehce ohýbají, ale jinak vypadají jako SIMM 30pin. Byly v počítačích 286 a 386.


Paměti SIMM 32pin – klasika pro 286, 386 a 486


Paměti SIMM 72pin – byly v počítačích 486 a první Pentium 1, AMD, Cyrix.


Paměti DIMM – ty se nacházely v počítačích Pentium 1 + MMX, Pentium 2, Pentium 3, AMD K6 / K7.


Paměti RIMM – najdete je jen v počítačích Pentium 3 a Pentium 4.


Paměti DDR – byly v počítačích Pentium 4 a AMD Socket A.


RAM pro OverClock

 

SDRAM na 150MHz a výš. 

   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *