3D Mark

Úvod

V minulosti to byly velice oblíbené syntetické testy, které zde běží na grafických kartách do AGP nebo do PCI slotu na těch výkonnějších procesorech, jež mám. Ty by z nich teoreticky měly vymáčknou 3D obraz s co nejlepšími výsledky. To zároveň vybízí k tomu, že si můžete porovnat výkon vašich sestav, které jste buď složili anebo teprve plánujete 🙂 Zároveň je to takový pohled do minulosti, který mě vždycky zajímal, jak že se ty grafické karty v tabulce poskládají, když je nebrzdí procesor.


MENU


Záměrně jsou použity jen syntetické testy, jelikož ověřování a porovnávání je v nich nejjednodušší. Ve hrách by se jistě poskládaly jinak, ale měření, pokud byste chtěli něco porovnat, by bylo složité. Z toho tedy vyplývá, že výsledky jsou určeny pro dnešní dobu a vůbec to nic nevypovídá o výkonu z minulosti. Grafické karty pochází z mojí 3D VGA KOLEKCE, některé jsou nefunkční a některé modely schází. Ale ten základ, který většina lidí v počítačích měla, bych řekl, že tam je. Operační systém Windows Millennium jsem si vybral záměrně, připadá mi jako takový zlom, kdy jedna stará éra končí a nová začíná. Tím je také dán limit, neboť ne každou grafiku lze v tomhle systému zprovoznit.

Test Final Reality je hlavně pro ty starší grafické karty z let 1996 až 1998, jelikož jeho rozlišení je pevně dáno 640×480 a výsledky jsou rozpačité 😀 Ale zároveň ty starší grafické karty by měly zvládnout i rozlišení 800×600/16 u dalších testů. Střední rozlišení 1024×768/16 je pro ročník 1998 až 2002 a ty nejvyšší 1280×1024/32 pro zbytek pelotonu.

Tady se dají 3D Marky stáhnout.

Tyto 3D testy sice nejsou hry, ale v minulosti hrály i tak svoji roli a docela vážnou. Existují totiž i ovladače, které zvedají scóre, ale ve hrách se FPS nezvedlo. Přesto všechno ve své době byly na různých fórech o počítačích témata okolo nich plné výsledků od různých uživatelů. Někteří byli nadšení, jiní hledali problém, proč je ten jejich výsledek tak nízký. Když nic nepomohlo, zněl jejich komentář: „Však 3D testy nehraji a hry mi jedou dobře.“ Každopádně i já testoval, co to šlo a výsledky porovnával. A jak jsem říkal na začátku, hlavní výhoda těchto testů je, alespoň tedy proti hrám, jen nastavit a spustit.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *