Windows 98 OEM

Firma Microsoft Windows 98 OEM vydala na konci června v roce 1998. Pokud bychom je srovnávali s Windows 95, zjistíme, že se vlastně jedná jenom o evoluci, nikoliv o nějaký převratný nový systém. Co je ale důležité, že tento operační systém i nadále používá MS-DOS a proto i v tomto systému si zahrajete starší hry. Vývoj hardwaru se samozřejmě nedá zastavit, proto hlavní výhodou tohoto systému, byla jeho větší podpora hardwaru.

Hodně se zlepšilo USB, které se hodně dralo dopředu, dalším bylo velké vylepšení AGP sběrnice pro grafické karty a nezaostávala ani podpora rozrůstajícího se Internetu. Taky se zvedly nároky na tento systém, kdy místo procesoru 486DX2, bylo lepší použít nějaký to Pentium a paměti aspoň 16MB.

Samotná instalace si vyžádá na pevném disku okolo 200-300MB. Výrobci her už skoro opustili platformu MS-DOSu a pokud náhodou hra byla pro tento systém, tak zcela určitě byla i pro Windows. Taky se jedná o předposlední systém, který se dá použít pro hraní starých her. Pokud bych ho měl hodnotit, tak je nejlepší, nemá tak krvavé nároky jako poslední Windows ME a je stabilnější jako Windows 95. 

Přesto mi více k srdci přirostl Windows 95. Nebylo to v době jeho vydání, ale jako retro systém pro dnešní dobu. V té době minulé jsem nejvíce používal Windows 98 a nějakou dobu i Windows ME. Příchodem Windows XP jsem nadobro opustil staré hry, které jsem si na pevném disku uchovával, nešly už spustit a tak musely pryč.

 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *