AJP 1100P

Poznáváte tento notebook?? Že ho tady už mám! Něco na tom bude a možná i několikrát. Vzhled stejný, konfigurace jiná a víte proč? Protože jde o datum jejich vzniku. Pro rok 1997-1999 se u této série jen upravovaly základní desky a lepily jiné štítky. Tento kus obdržel nálepky nějaké společnosti AJP, k tomu modelové označení 1100P a tohle samozřejmě dělali z ekonomických důvodů i značkový výrobci. Pokud jde o původ polepených neznámých strojů, mají asi nejblíže ke společnostem pod logem Clevo anebo Gericom. Na jednu stranu jsou to bezvýznamné stroje, kterých se lidi zbavovali hozením do koše, ale hardware je pořád hardware. Tento konkrétní kus například vypadá, že ho někdo koupil a skoro vůbec nepoužíval. Především víko LCD nemá žádné praskliny v místech, kde jsou panty a to není všechno. Dokonce se i nabila baterie, které jsou u takových to strojů už dávno mrtvé a její výdrž ve hře Qauke 1 byla neskutečných 120 minut. Když už jsem u těch her, zkoušel jsem i něco málo v systému MS-DOS, ale podpora je nulová. Ovšem emulace zvuku ve Windows 98 je slušná. Zkoušel jsem hry DOOM, The Legend of Kyrandia, Descent 1, Wolfenstein 3D a hudba se zvukovými efekty se reprodukovala bez problému. 

Procesor: Intel Pentium 2 tiká na frekvenci 266MHz s funkcemi MMX, který dále obsahuje 32KB L1 cache a druhá externí cache L2 má velikost 512KB. Ke svému chodu používá napětí 1.7V, díky tomu jeho tepelná produkce není tak hrozná, ale už potřebuje aktivně chladit. K tomu slouží menší hliníkový pasiv a malý větráček. Jeho otáčky jsou řízeny podle teploty, ale i v maximální zátěži po delší době, je stále tichý a vyfukovaný vzduch není moc horký. Pro připojení k základní desce používá mobilní socket MMC-2 a dal by se tedy vyměnit za výkonnější.

Grafická karta: komunikuje přes rozhraní AGP a výrobcem je ATI Technologies. Čip má označení ATI 3D-Rage LT Pro a k sobě má 4MB SGRAM paměti. Jde o jeden z prvních mobilních čipů této firmy, kterému se říká 3D akcelerátor. Já si ho otestoval v testu Final Reality a ve hrách: Forsaken, Quake 2, Tomb Raider 3, který jsem zkoušel trochu déle a hratelnost byla dobrá. Výstup z grafiky jde do aktivního barevného LCD, které má velikost 12.1 palců, to zvládá maximální rozlišení 800×600 a 24-bit barev. Obraz je hezký a má dostatek jasu. Panty víka jsou tuhé i bez vůle a díky tomu drží jakoukoliv polohu.

Operační paměť: má zde klasické dva SO-DIMM sloty, do kterých jednoduše nainstalujete moduly s různou velikostí a teď je přítomen jen jeden o kapacitě 32MB. Dá se tedy jednoduše rozšířit a maximálně notebook pojme 256MB.

Zvuková karta: je od firmy ESS model AudioDrive ES1970 Canyon3D a ta je určená pod operační systémy Windows. Co se týče reproduktorů, ty jsou umístěny v horních rozích, hrají středně nahlas, ale zoufale jim schází basy a pokud zavřete víko, je to ještě horší. Jejich hlasitost se dá regulovat pomocí kláves Fn+F11 a Fn+F12.

Pevný disk: si poslední majitel vzal. Já tedy použil svůj testovací od firmy Toshiba model MK4006MAV a ten má velikost 4GB. Přístup k němu není nijak složitý a ke svému zapojení potřebuje redukci.

Závěrečný verdikt

Klady:  Baterie BIOSu. Přístup k HDD a pamětem.

Zápory: Použité materiály. Rozložení klávesnice.

 

 

AJP 1100P
Počet hlasujících je: 1 a celkové hodnocení je: 60

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *