Paměti pro notebooky

Chcete si rozšířit paměť na svém notebooku co pochází z let 1987-2000, je možné že to ani nepůjde, nebo to půjde, ale rozšíření musí provést firma, která notebook vyrobila. To je to dáno tím, že u notebooku se až tak standardy nedodržovaly, někdy si prostě firmy vyrobily svoje konektory pro rozšíření pamětí. Dokonce paměť ani jít rozšířit nemusela, byla prostě integrovaná přímo na základní desce, ale s tímto jsem se setkal jen zřídka a měly to opravdu jen ty první stroje. Pokud tedy vynecháme šíleně vyrobené rozšíření různých firem pro různé notebooky, moc nám toho nezbude. Je jasný, že notebooky jsou jako PC, jen jejich hardware byl trochu pozadu za PC, takže první DIMM co se používaly u stolních počítačů, se prostě zmenšily i pro notebooky a to hned na dva druhy. Jednomu se říkalo micro SO-DIMM, ten neměl žádnou drážku a pokud se to porovná s paměti z PC, je to hodně podobné SIMM, na fotkách je to vidět.


Podoba tu je, vrchní paměť je z PC Více kusů micro SO-DIMM

 

Druhé byly SO-DIMM, opět zmenšenina co připomíná z klasických pamětí pro PC modul DIMM. Tyto SO-DIMM mají už uprostřed drážku a už se v noteboocích hojně používaly. Od těchto pamětí už i jejich rozměr zůstal stálý. Jak šel čas, zvyšoval se jen počet pinů, tedy jakoby nožiček a hýbalo se s drážkou.


Podoba tu je, vrchní paměť je z PC Více kusů SO-DIMM

A teď několik případů, kdy se budeme škrábat na hlavě:

 

To si takto otevřu kryt, že si konečně tu paměť rozšířím a ono ejhle… 

Tak mám paměť, už ji mám i kam vložit, slot sedí, ale nějak ji tam nemůžu dostat…Tahle má zase moc široké čipy, chci ji tam zacvaknout, ale ty čipy se prostě opřou o základní desku. 

Koupím si RAMku, co vypadá jako RAM s čipy a ona tam je nakonec nějaká karta.

   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Jeden komentář u “Paměti pro notebooky

  1. NO to naletování pamětí přímo na desku se zase vrací do módy 🙁 Zkusi si koupit dnešního Macbooka a pak řeš paměť 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *