Wolfenstein 3D

DEN TŘETÍ: 12.12.2018

Výtah dorazil do další ho patra, ale já to moc nevnímal, zdál se mi totiž krásný sen. Ocitl jsem se v krásné modré barvě, všude okolo plavaly oblázky a na každém z nich jedny zelené železné dveře. Jak tím labyrintem proplouvám, uvidím hnědé dubové vrata, pomalu se k nim blížím, rozrazím je a tam stojí sám Vůdce. Tasím svůj Colt 1911, oči Adolfa Hitlera vidí záblesk a potom už jen tmu. Všechno se najednou roztočí a já padám. Vypadalo to, že už se z toho kolotoče a pádu probudím, když tu se vše ustálí a já vidím obrovské davy lidí, které vrhají kytice, konfety a mávají vlečkami. Mé oči míří k jedné postavě, ta se ve stoje veze se v gázu a všem mává. Najednou jsem to já co držím ruku nahoru a koukám na tu spoustu lidí, co se radují. K tomu slyším jak křičí, máš zachránce, náš vysvoboditel a sem tam uslyším nesmyslné cinkání, cink-cink, které je čím dál hlasitější a častější…

Cink-cink mě probudilo, výtah dojel na konečnou a tak na probrání si dám cigárko. Otevřel jsem výtah, ještě ospale kouknu vlevo, vpravo, potáhnu a říkám si, kouknu za ty obrazy, třeba tam bude tajná chodba. Vydal jsem se nejdřív vpravo, tam nic, tak vlevo, jak na něj zatlačím uslyším „HEJ STOP“ a k tomu výstřel. Rychle se otáčím, kulka mě škrábne na rameni, říkám kruci, cigareta padá na zem, hbitě se otáčím, reflexně vypálím salvu kulek, čas jakoby se zpomalil, na videu je to krásně i vidět, ozve se výkřik a hnědá uniforma se kácí k zemi. To bylo těsný, je mi ale jasné, že takových situací mě čeká ještě hodně a zvedám cigaretu. Ránu si obvážu a ospalost vystřídal hněv. Hned první místnost, tam troje dveře, pomalu abych začal rozpočítávat do kterých vlezu, opět jsem potáhl, žváro odhodil a šel jsem nevím proč doleva. Hned za rohem se na mě vyřítí z dálky skopčák a pálí. Já se k němu rozběhnu, schovám se za roh a když je blíž, pic ho. Jo takhle se to dělá. Nakonec jsem to tak nějak celé oběhl a vrátil se zpět na místo, kde jsem se rozhodl že půjdu doleva a z cigarety se pořád ještě kouří. 

Nakonec tedy najdu další dveře, kterými můžu pokračovat a po cestě sejmu pár skopčáků v hnědé uniformně. Vejdu do krásné místnosti plné gotických sloupu, v duch si říkám, že by byla škoda do nich střílet, ale když nic, tak se za nějaký schovám. Ovšem to nebyla ta nejhezčí místnost, na spletité cestě jsem našel i jednu plnou rytířů, ty brnění budou určitě pocházet za všech koutů Evropy a všechny jsem nafotil. Pokračuji tedy dál, nikde žádné velké překvápka, jen se to všude hemží hnědými košilemi, až na jednu místnost, kde byl jeden modrák, který vykřikl gestapo a potom se jen skácel na zem. Co mě ale v tomto patře překvapilo, byly některé chodby a jejich délka. Asi dvakrát jsem na jejich konci zahlédl vojáka, ovšem můj výcvik počítal i s takovými situacemi, takže jsem zatajil dech, zbraň opřel do ramene, zamířil a v krátkých dávkách pálil. Netrvalo dlouho a našel jsem potřebný klíč do více střežených místností, kde se ukrýval i výtah do vyšších pater, cvak a jede se nahoru.

Dodatek: Protože se jednotlivé levely protahují, video by bylo už moc dlouhé, tak ho budu stříhat a nejlepší pasáže s efekty budou právě tam.

Poznámka: Seriál bude na webu pozpátku, aby byl aktuální vždy den, který jsem právě dokončil. Tuto hru vydala v roce 1992 společnost id Software. Je to první 3D střílečka, co jsem hrál na PC a byl z ní úplně vedle. Je to otec všech 3D stříleček, i když dnes to tak už nevypadá, ale ve své době to prostě byla bomba. Pod tímto textem můžete listovat jednotlivé dny.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *