Golden Axe – Válka 8-bitů

Akční bojovka převedená z automatů do dalších herních platforem se konala v roce 1990, účasnily se ji firmy Sega a Virgin games. Po celém světe dostala hodnocení okolo 85%, což je určitě dobrý výsledek a já osobně měl ze hry dobrý pocit…

0   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M
  N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z

 Něco o hře

Akční bojovka převedená z automatů do dalších herních platforem se konala v roce 1990, účasnily se ji firmy Sega a Virgin games. Po celém světe dostala hodnocení okolo 85%, což je určitě dobrý výsledek a já osobně měl ze hry dobrý pocit. Dokonce v časopise Zzap! č.67, hra dostala 96% celkového hodnocení. Zápletka je poměrně jednoduchá, jako skoro v každé hře, je nějaký padouch, kterého je potřeba zlikvidovat a někdy jich je i víc. Tady je zrovna jeden, plus jeho poskoci a váš úkol zní, přes všechny ty poskoky se dostat až k tomu hlavnímu a nebude to nic jednoduchého. Na některých verzích jde vidět, že je hra pro dva hráče, když totiž hrajete sám a jsou tam dva protivníci, tak se snaží vás obklíčit, jeden zleva, druhý zprava a buší do vás.  V případě že hrajete dva, můžete se navzájem krýt záda a hra se stává jednoduší. Co že je náš padouch vlastně zač, je to hamižný hamoun, jednou svoji hamižnost tak přehnal, že obral královskou rodinu. Tu to tak nakrklo, že vyslala vás s možností si vzít přítele, kterého samozřejmě taky odmění. Během vašeho dobrodružství se po cestě za vašim cílem nebudou objevovat jen padouši, ale i třeba skřítkové, které stačí nakopnout a vypadne z nich mana na kouzla nebo jídlo na zdraví.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

 
 

 

 

Která verze se vám nejvíc líbí?

Zobraz výsledek

Nahrávání ... Nahrávání ...
 

Golden Axe – Válka 8-bitů
Počet hlasujících je: 3 a celkové hodnocení je: 80

 
  AMSTRAD CPC6128  

Grafika zajímavá a vypadá dost dobře. Hudba je taky zajímavá a je stereo. Zvukové efekty jsou chudší a plynulost hry je super.

 
      Golden Axe - Schneider CPC464 - Menu
   

 

 
  COMMODORE C64  

Tento počítač to taky zvládl velmi dobře, grafika patří skoro k té z nejhezčích. Jinak má Commodore C64, jako skoro pokaždé hodně navrch oproti ostatním počítačům, hlavě v hudbě a zvukových efektech. Tady v této hře je to především hudba, ta je excelentní a stejně na tom jsou i zvukové efekty. Je jich spousta a i samotné kroky hrdiny. Plynulost hry je výborná i tady jde cítit, že se vývojáři hodně snažili. Při spuštění hry se vás zeptá, zda chcete mít zvukové efekty, nebo hudbu a oboje současně mít ve hře nejde.

 
      Golden Axe - Commodore C64 - Menu
 
      Golden Axe - Commodore C64 - 1 level

 

 
  DIDAKTIK GAMA 128KB  

Tak očividně jako na nejslabším 8-bitu je grafika kupodivu dobrá. Postavičky mají víc barev, což je myslím poprvé, taky je poprvé že panáček není průhledný, ale má okolo sebe kostičku, takže umazává pozadí, ale vypadá to rozhodně líp, než aby se zabarvoval do barvy pozadí. Plynulost hry je super i když je tam hodně nepřátel, možná to mohlo být i o něco pomalejší. Hudba je taky super, jde slyšet že si sní vyhráli a zvukové efekty jsou taky dobré. Celkově jde asi zatím o nejlepší zpracování hry ve Válce 8-bitů na této platformě.

 
      Golden Axe - Didaktik M - Menu
   

 

 

 
  SCHNEIDER EURO PC  

Tomuto stroji došel dech i na 9.54MHz a hra je v podstatě skoro nehratelná. EGA grafika vypadá pěkně, bohužel se moc nehýbe. Tu je jasně vidět, že hra z roku 1990, byla dělaná minimálně na PC 286 a s nižším výkonem se nepočítalo. Hudba je tu nejslabší a zvukové efekty taky. K tomu je i plynulost špatná. Z toho plyne, že na PC je Golden Axe 16-bitová hra, ale není tak velká, celá hra má 580Kb a na jednu disketu v pohodě. Při jejím spuštění jsem ale musel úplně uvolnit paměť a na disketě mít jen command.com. 

 
      Golden Axe - Schneider EURO PC - Menu
   

Posuzovaná vlastnost - PočítačeDIDAKTIK-MCOMMODORE C64SCHNEIDER EURO-PCSCHNEIDER CPC464
Výsledek (nejvyšší počet bodů je vítěz)370 bodů490 bodů260 bodů430 bodů
Grafika60 bodů90 bodů100 bodů80 bodů
Hudba50 bodů100 bodů20 bodů80 bodů
Zvukové efekty60 bodů100 bodů50 bodů70 bodů
Plynulost hry100 bodů100 bodů40 bodů100 bodů
Hratelnost100 bodů100 bodů50 bodů100 bodů
Speciální bonus: pokud je udělen, je to počítač pro danou hru číslo jedna a má hodnotu 200 bodů.

 

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *