Tahle strategická adventura vyšla v roce 1989 a vydala ji firma Melbourne House. Hra je udělaná a čerpá z předlohy Pán prstenů od J.R.R. Tolkien’s. Fiktivní světadíl, kde žijí různé rasy, jako trpaslíci, hobiti, elfové, mágové, skřeti, enti, lidé…
Seznam her podle abecedy: |
|
Něco o hře
Tahle strategická adventura vyšla v roce 1989 a vydala ji firma Melbourne House. Hra je udělaná a čerpá z předlohy Pán prstenů od J.R.R. Tolkien’s. Fiktivní světadíl, kde žijí různé rasy, jako trpaslíci, hobiti, elfové, mágové, skřeti, enti, lidé a možná i další. Stručně se jedná o pochod do Středozemí, při cestě potkáte spoustu známých, právě z těchto ras. Proč vlastně půjde o pochod, no protože v té zemi existuje dobro i zlo a právě zlo se nachází ve Středozemí, začíná se roztahovat víc jak dobro a má jméno Saouron. Dále tam figuruje nějaký mocný prsten se kterým se vláčí hobit Frodo Pytlík a tak dále 🙂 Osobně jsem viděl filmy, ale moc si je nepamatuji, který byl o čem a knížky jsem nečetl. Není to můj šálek kávy. Hru jsem si spustil na všech 8-bit počítačích, nijak jsem ji nezkoumal. Předpokládám že princip, hratelnost a cíl bude na všech stejný. Nejlíp dopadla verze na PC a je to dáno tím, že je to vlastně 16-bit verze a vypadá úplně jinak. Je to dáno vývojem PC, kde jsem se rozepsal v jedné aktualizaci tady: AKTUALIZACE VE VÁLCE 8-BITŮ Z 15.10.2016 Příště, pokud nastane podobný problém, hru pro PC/XT prostě z Války 8-bitů vynechám a dám ji do Války 16-bitů, kde bude podobná Amize a Atari.
Mé hodnocení:
Na Didaktiku M je grafika poměrně chudá, hudba žádná, zvukové efekty skoro žádné. Tahle situace je stejná i u Commodore C64 a Schneider CPC464, jen grafika je hezčí. Ovládání bez myši je zoufalé, jediná výjimka je Schneider EURO PC, ale tu hodnotit nebudu. Hra bude soutěžit ve Válce 16-bitů, kterou připravuji, tam se uvidí jaká je.
Komentáře