Golden Axe – Válka 8-bitů

Akční bojovka převedená z automatů do dalších herních platforem se konala v roce 1990, účasnily se ji firmy Sega a Virgin games. Po celém světe dostala hodnocení okolo 85%, což je určitě dobrý výsledek a já osobně měl ze hry dobrý pocit…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Akční bojovka převedená z automatů do dalších herních platforem se konala v roce 1990, účasnily se ji firmy Sega a Virgin games. Po celém světe dostala hodnocení okolo 85%, což je určitě dobrý výsledek a já osobně měl ze hry dobrý pocit. Dokonce v časopise Zzap! č.67, hra dostala 96% celkového hodnocení. Zápletka je poměrně jednoduchá, jako skoro v každé hře, je nějaký padouch, kterého je potřeba zlikvidovat a někdy jich je i víc. Tady je zrovna jeden, plus jeho poskoci a váš úkol zní, přes všechny ty poskoky se dostat až k tomu hlavnímu a nebude to nic jednoduchého. Na některých verzích jde vidět, že je hra pro dva hráče, když totiž hrajete sám a jsou tam dva protivníci, tak se snaží vás obklíčit, jeden zleva, druhý zprava a buší do vás.  V případě že hrajete dva, můžete se navzájem krýt záda a hra se stává jednoduší. Co že je náš padouch vlastně zač, je to hamižný hamoun, jednou svoji hamižnost tak přehnal, že obral královskou rodinu. Tu to tak nakrklo, že vyslala vás s možností si vzít přítele, kterého samozřejmě taky odmění. Během vašeho dobrodružství se po cestě za vašim cílem nebudou objevovat jen padouši, ale i třeba skřítkové, které stačí nakopnout a vypadne z nich mana na kouzla nebo jídlo na zdraví.


 

 

Grafika zajímavá a vypadá dost dobře. Hudba je taky zajímavá a je stereo. Zvukové efekty jsou chudší a plynulost hry je super.

 
      Golden-Axe-Schneider-CPC464
   

 

Tento počítač to taky zvládl velmi dobře, grafika patří skoro k té z nejhezčích. Jinak má Commodore C64, jako skoro pokaždé hodně navrch oproti ostatním počítačům, hlavě v hudbě a zvukových efektech. Tady v této hře je to především hudba, ta je excelentní a stejně na tom jsou i zvukové efekty. Je jich spousta a i samotné kroky hrdiny. Plynulost hry je výborná i tady jde cítit, že se vývojáři hodně snažili. Při spuštění hry se vás zeptá, zda chcete mít zvukové efekty, nebo hudbu a oboje současně mít ve hře nejde.

 
      Golden-Axe-Menu-Commodore-C64
 
      Golden-Axe-Ve-hre-Commodore-C64

 

Tak očividně jako na nejslabším 8-bitu je grafika kupodivu dobrá. Postavičky mají víc barev, což je myslím poprvé, taky je poprvé že panáček není průhledný, ale má okolo sebe kostičku, takže umazává pozadí, ale vypadá to rozhodně líp, než aby se zabarvoval do barvy pozadí. Plynulost hry je super i když je tam hodně nepřátel, možná to mohlo být i o něco pomalejší. Hudba je taky super, jde slyšet že si sní vyhráli a zvukové efekty jsou taky dobré. Celkově jde asi zatím o nejlepší zpracování hry ve Válce 8-bitů na této platformě.

 
      Golden-Axe-Didaktik-M
   

 


 

Tomuto stroji došel dech i na 9.54MHz a hra je v podstatě skoro nehratelná. EGA grafika vypadá pěkně, bohužel se moc nehýbe. Tu je jasně vidět, že hra z roku 1990, byla dělaná minimálně na PC 286 a s nižším výkonem se nepočítalo. Hudba je tu nejslabší a zvukové efekty taky. K tomu je i plynulost špatná. Z toho plyne, že na PC je Golden Axe 16-bitová hra, ale není tak velká, celá hra má 580Kb a na jednu disketu v pohodě. Při jejím spuštění jsem ale musel úplně uvolnit paměť a na disketě mít jen command.com. 

 
      Golden-Axe-Schneider-EURO-PC
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *