Kick Off 2 – Válka 16-bitů

Firma Anco v roce 1989 vydala tento fotbalový simulátor s heslem: Zelená je tráva, fotbal to je hra a ten míč kulatý, věc je záludná, jen se s nim hochu nepárej, ostrou ránou góly rozdávej. Tohle si asi pamatuje každý z nás :-). Všem ale 

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Firma Anco v roce 1989 vydala tento fotbalový simulátor s heslem: Zelená je tráva, fotbal to je hra a ten míč kulatý, věc je záludná, jen se s nim hochu nepárej, ostrou ránou góly rozdávej. Tohle si asi pamatuje každý z nás :-). Všem ale doporučuji, než hrát tento fotbal, tak radši opravdový. Zkoušel jsem ho trochu hrát a na fotbal je to trochu moc rychlé. Být to hokej, rychlost by byla ok. Potom je trochu problém s celkovým pohledem na hřiště. Pokud má protivník balón a je sám na obrazovce, tak nevíte kterým hráčem mu balón sebrat a pokud se váš hráč na obrazovce ukáže, vetšinou je to už pozdě. Další problém jsou delší přihrávky, těžko někomu nahrávat delší přihrávku, když spoluhráče nevidíte. Sice je tam taková mapka hřiště, ale při té rychlosti hry, není šance ji využívat. Ve své době, ale hra sklízela úspěchy a na všech počítačích dostávala okolo 93%. Já osobně bych jí dal méně už ve své době, pokud bych ji hrál, ale spíš bych ji vůbec nehrál.


 

Grafika je zde nejlepší, především to má víc detailů, jako povrch hřiště a branky. Hra má dokonce po krajích reklamu za autem. Velké zklamání je žádná hudba, zvukové efekty jsou podařené a plynulost hry je ok.

 
     

 

Hra mě přijde graficky jednoduchá, tak trochu nechápu, proč má tento počítač, tak moc suchou grafiku. Pruhy na hřišti možná vypadaly líp na klasickém CRT monitoru, ale kdo ví, jak je udělali, protože byly přes celý obraz mého LCD a jsou i za autem. Hudba taky žádná a efekty jsou povedené. Plynulost hry je ok.

 
     

 

Zde je to trochu grafické zklamání, sice má vše, co má Amiga A1200, ale je to takové ostré. Stíny hrubé a co je horší než žlutá tráva, to už je příznak, že umírá na nedostatek vody 🙂 Hudba taky nic a efekty jedou přes spíkr. I když hra nabízí Sound Blaster, tak přes něj hra jede jen prvních 5 sekund zápasu, potom v tom škytne a už je pořád ticho. Zkoušel jsem IRQ5 i 7 a nepomohlo. Plynulost hry je ok.

 
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *