Speedball 2 – Válka 16-bitů

Tahle hra pochází od firmy Image Works a vydala ji v roce 1990. Jedná se o sportovní hru v nedaleké budoucnosti, kdy hráči ragby jsou zavření v hale, mají speciální obleky z různých slitin kovu, které se dají vylepšovat. Míč nebo co to je, taky…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tahle hra pochází od firmy Image Works a vydala ji v roce 1990. Jedná se o sportovní hru v nedaleké budoucnosti, kdy hráči ragby jsou zavření v hale, mají speciální obleky z různých slitin kovu, které se dají vylepšovat. Míč nebo co to je, taky vypadá z nějaké slitiny, no aspoň že je kulatý. Při hraní jsem zjistil, že žádný rozhodčí na hru nedohlíží a povoleno úplně všechno. Příklad: můj brankář chytil míč, dřív než se ho stihl zbavit, doběhl protihráč, brankář dostal šupu, složil se, pustil míč, útočník si ho vzal a dal gól do prázdné brány. No fér zápas, asi proto je v názvu i „Brutal Deluxe“ 😀 Vidět je jen část hřiště, takže delší přihrávky jsou složitější a většinou míč hodíte na zdař bůh. Jinak je hra docela povedená, tempo je dobré a kupodivu se líp hrála na klávesnici, než na joysticku. V zahraničních časopisech hra získala krásných okolo 92% na všech platformách, což si myslím že je v pořádku, hlavně za svoji originalitu.


 

Zde není tak ostrá grafika, což vypadá líp. Hudba je super a i zvukové efekty, kde jsou výkřiky, slyšet jde i obecenstvo. Plynulost hry je v pořádku.

 
      Speeball-2-Amiga-A1200
   

 

Hra má trochu jinou podlahu, ale grafika vypadá taky skvěle. Hudba je taky super, ale zvukové efekty už jsou o něco horší. Plynulost je ok.

 
      Speeball-2-Atari-Mega-1
   

 

Grafika je taková kostkovaná,ale jinak je stejná jak na Amiga A1200. Hudba tady hraje z Rolandu MT-32 což je super, ale zvukové efekty jsou bídné. Plynulost hry super.

 
      Speeball-2-PC-386DX33MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

2 komentáře “Speedball 2 – Válka 16-bitů

    1. Já zase konzole vůbec nemusím, nikdy jsem žádnou neměl. Jednu ale odloženou mám PS1. Samozřejmě FM syntéza je super, ale většinou ji Amiga předčí. Když tu hudbu porovnávám, slyší to dalších tři osoby, co tyhle počítače ani neznají a ony říkají která je nejlepší 🙂 Z 95% se tím řídím, ale někdy prostě můj vnitřní hlas dá na Rolanda. Osobně totiž taky tíhnu k Rolandu a FM syntéze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *