Turbo Cup – Válka 16-bitů

Hlavní postavou této hry je francouzský závodník René Metge a jeho auto Porsche 944 Turbo. S touto značkou dokonce vyhrál dvakrát rallye Paříž – Dakar v roce 1984 a 1986. Jde o závodní hru, při pohledu shora vidíte zadek auta. Pohled je…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hlavní postavou této hry je francouzský závodník René Metge a jeho auto Porsche 944 Turbo. S touto značkou dokonce vyhrál dvakrát rallye Paříž – Dakar v roce 1984 a 1986. Jde o závodní hru, při pohledu shora vidíte zadek auta. Pohled je to docela zajímavý, zatímco kamera se nehýbe, auto se všelijak natáčí, že vidíte i jeho boky. Z výfuku se kouří i šlehají plameny, smyky jsou na denním pořádku, hodin si užijete víc než dost a kontakt se soupeřem je také dost častý, pokud se nedržíte na prvním místě. Místo rallye Paříž – Dakar má hra čtyři obvyklé francouzské závodní okruhy – Paul Ricard, Nogaro, Magny-Cours a Dijon-Prenois. PC má o dvě navíc Silverstone a Hockenhein. Hra je z roku 1988, vydala ji společnost Loriciels a průměrné hodnocení v časopisech získala 72%.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika je na stejné úrovni jako Atari. Hudba, tady se asi stala trošku chyba u výrobců, protože hraje mono, dokonce hůř než na Atari a asi se jedná o úmysl. Zvukové efekty jsou už stereo a jsou na super úrovni. Hratelnost je zajímavá, plynulost je nic moc, ale hra je asi tak udělaná.

 
      Turbo-Cup-Amiga-A600
   

 

Grafika v pohodě a barvy jsou zde lépe umístěny. Zde se ukazuje, že i tento počítač umí hudbu přehrávat na vysoké úrovni, sice jen mono, ale dobře a navíc skladba je mnohem delší. To stejné platí i u zvukových efektu, sice mono, ale kvalitně. Hratelnost je zajímavá, plynulost je nic moc, ale hra je asi tak udělaná.

 
      Turbo-Cup-Atari-Mega-1
   

 

Grafika EGA, která těžce zaostává. Hudba i zvukové efekty jedou přes spíkr, takže těžce zaostávají za konkurencí. Hratelnost zajímavá, plynulost jsem čekal mnohem lepší, ale nedočkal jsem se.

 
      Turbo-Cup-SpaceStation-PC
   


Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

4 komentáře “Turbo Cup – Válka 16-bitů

    1. Jde vidět, že hra byla upřednostněná na Atari. Ano PC verze za moc nestojí, dal jsem VGA, stěží to má EGA co je spíš CGA. Myslím že porovnávat hry na PC u 16-bitech pod rok 1989 nemá cenu, pokud nepodporuje Roland, ten už funguje od roku 1987, ale Adlib tak 1989, spíš 1990. Nebo si ty starý hry nechám až na úplný konec, až vyčerpám ty roky 1989-1994.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *