Space Crusade – Válka 16-bitů

V roce 1992 firma Gremlin vydala tuto strategii, co trochu připomíná X-COM, ale jen tu část, kdy se máte pěkně z očí do očí vypořádat s nepřítelem. Příběh je napsán, že lidskou rasu ohrožují různé vesmírné lodě v prostoru vlastního Impéria…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

V roce 1992 firma Gremlin vydala tuto strategii, co trochu připomíná X-COM, ale jen tu část, kdy se máte pěkně z očí do očí vypořádat s nepřítelem. Příběh je napsán, že lidskou rasu ohrožují různé vesmírné lodě v prostoru vlastního Impéria. Já to trochu pozměním. Lidstvo už se trochu rozšířilo po vesmíru, ale jeho hlavní základna, jakožto vůdce všech spolupracujících planet je Země. Ta je samozřejmě v hledáčku planet co nespolupracují. Proto vysílají různé lodě co mají přiletět až na matičku Zemi a trochu ji zastrašit. Aby těch lodí dorazilo co možná nejméně, existují speciální komanda, které tyto nepřátelské lodě vetšinou likvidují. Hra si vysloužila v dobových časopisech okolo 85% hodnocení.


 

Grafika není náročná, v podstatě stejná jako u konkurence a jen barvy jsou trochu jiné. Hudba je zde akční a jasně o něco lepší. Hratelnost i plynulost ok.

 
      Space-Crusade-menu-Amiga-A1200
 
      Space-Crusade-ve-hre-Amiga-A1200

 

Grafika není náročná, v podstatě stejná jako u konkurence a jen barvy jsou trochu jiné. Zde je hudba nejhorší, zvuk  je takový chřaplavý a působí to zkresleně. Hratelnost i plynulost ok.

 
      Space-Crusade-menu-Atari-Mega-1
 
      Space-Crusade-ve-hre-Atari-Mega-1

 

Grafika není náročná, v podstatě stejná jako u konkurence a jen barvy jsou trochu jiné. I když Roland MT-32 hraje parádně, zvukových efektů jsem se nedočkal.  Hratelnost i plynulost ok.

 
      Space-Crusade-PC-386SX25MHz
 
      Space-Crusade-FM-Synteza-OPL2-PC

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *