Formula One GP – Válka 16-bitů

ohle byly první moje dobře vypadající formule, které jsem v roce 1993-94 hrával na PC 286, až do příchodu Grand Prix 2. Trochu frustrující byla jejich rychlost a to díky pěkné náročné grafice. Byla to doba, kdy Formule 1 byl hodně zajímavý…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tohle byly první moje dobře vypadající formule, které jsem v roce 1993-94 hrával na PC 286, až do příchodu Grand Prix 2. Trochu frustrující byla jejich rychlost a to díky pěkné náročné grafice. Byla to doba, kdy Formule 1 byl hodně zajímavý seriál, teď (2016) je to bída. Já na ně v 90. letech koukal na Rakouské televizi OFR1 či 2 a hltal jsem každou sekundu. Čekáním na další závod, jsem si zkracoval právě touhle hrou, kterou vydala firma Microprose v roce 1991. V dobových časopisech dostala průměrné hodnocení 90% a myslím že oprávněně.


 

Díky silnějšímu CPU je hratelnost na slušné úrovni i při pěkné grafice a hra je taková víc akční. Hudba je taky dost povedená a zvukové efekty parádní. Hra má i úvodní animaci. Na A600, nebo A500 by hra byla určitě pomalejší.

 
      Formula-One-GP-Intro-Amiga-A1200
   

 

 

Hra pořád zachovává pěknou grafiku, ale díky tomu že má slabší CPU, je už hratelnost na hranici. Pokud člověk nastaví pomocí ALT+D nejnižší detaily a je tam poblíž formule, moc to nepomůže. Hudba je nejslabší a zvukové efekty dobré. Hra má i úvodní animaci.

 
      Formula-One-GP-Intro-Atari-Mega-1
   

 

 

Grafika je hezká. Jenže když je aktivní povrch silnice, takové jemné čmouhy a k tomu všechny detaily, je hra nehratelná. Pokud se vypne povrch, už to jede o 50% líp. K úplnému maximálnímu požitku je potřeba vypnout i detaily okolo a potom hra jede pořád plynule i když jsou poblíž soupeři. Hudba díky Roland MT-32 je na slušné úrovni a i to zvukové efekty které dělá. Úvodní animace je parádní a člověku se vryje do paměti.

 
      Formula-One-GP-Intro-PC-386SX25MHz
 
      Formula-One-GP-titulky-PC-386SX25MHz

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *