Knights of the Sky – Válka 16-bitů

První světová válka byla další z mnoha temných období lidstva, kdy ještě letadla takovou válečnou roli neměla. Na začátku války první lety sloužily jako průzkumné, když se nepřátelská letadla potkala, piloti se slušně pozdravili a letěli dál…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

První světová válka byla další z mnoha temných období lidstva, kdy ještě letadla takovou válečnou roli neměla. Na začátku války první lety sloužily jako průzkumné, když se nepřátelská letadla potkala, piloti se slušně pozdravili a letěli dál. Později někoho napadlo vytáhnout kolt a začít střílet po pilotovi z druhé strany barikády. No netrvalo dlouho a už na letadlech byly kulomety a shazovaly se ručně bomby. Pokud si tohle všechno chcete vyzkoušet, máte možnost v této hře, kterou vydala firma Microprose v roce 1991. Ve své době získala hra v časopisech průměrně 89% hodnocení. Moc si nemyslím, že by měla být tak vysoko hodnocena, přeci jen starší Red Baron nebo Wings jsou lepší. Hra už podporovala modem, takže souboje dvou hráčů byla určitě velká zábava a nebo lítání v tandemu.


 

Grafika je dobrá a plynulá. Hudba super a zvukové efekty taky. Hratelnost je paráda.

 
      Knights-of-the-Sky-uvod-Amiga-A1200
 
      Knights-of-the-Sky-menu-Amiga-A1200

 

Grafika je pořad pěkná, ale už to není plynulé, pokud je tam víc objektů. Hudba je nejhorší a efekty taky nic moc, hlavně motor letadla. Hratelnost je horší.

 
      Knights-of-the-Sky-uvod-Atari-Mega-1
 
      Knights-of-the-Sky-menu-Atari-Mega-1

 

Došlo k výměně počítačů. Sehnal jsem Jamicon INS-1070 je to PC-386SX25mhz a i na něm je grafika pěkná, plynulost je nic moc, tím také pokulhává hratelnost. Celé to trochu zachraňuje Roland MT-32 , kdy hudba je super a zvukové efekty taky,  střílení ze dvou kulometů se pěkně střídá levá, pravá.

 
      Knights-of-the-Sky-uvod-PC-386DX33MHz
 
      Knights-of-the-Sky-menu-PC-386DX33MHz

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

7 komentáře “Knights of the Sky – Válka 16-bitů

 1. Zdar chlape ! Musim vyjádřit svuj úžas nad tim co děláš. Parádní práce a vůbec, máš tady hafo informací pro podobný nadšence do retrokompů, mezi než se taky počítam. Nechápu,kde na to všechno může člověk vzít čas a elán. Držim palce ať ti to vydrží. Porovnávačky jsou paráda. Sám jsem jako Amigoun došel ke hraní na starých jabkách protože 256 barev oproti Amize a nemaj problémy s ovladačema zvikovek, grafik oproti DOSu atd. Jednu připomínku bych ale měl. Jakožto Amigoun s boingballem v srdci bych asi upřesnil jaký že to jsou verze her pro Amigu. Uvést jenom Amiga 1200 může svádět k tomu že je testovaná AGA verze kdežto zatim všechno byly hry pro normální OCS/ECS Amigy (500/600…). Třeba někdy budeš srovnávat verze A500 vs A1200 vs PC atd. Nevim jak je to u Atarek jestli je Mega 1 jenom bednovitá verze STčka nebo vylepšený STEčko, na ně ale asi tolik odlišných verzí nevznikalo (nevim do Atari nedělam). Tak přeju hodně vytrvalosti a elánu. Krtek

  1. Ahoj, dík. Nevím, já mám jen holou Amigu A1200, myslel jsem, že jediný rozdíl mezi A500 a A1200 je snad jen v rychlosti CPU, kdy A1200 má 14MHz a A500 má 7MHz, zvuk a hudba by měla být stejná, ale možná se pletu. Je mně jasný, že Atari Mega 1 či ST, to je stejný, je v nevýhodě. Původně jsem totiž dělal jen to, že jsem hry testoval podle časopisu Exalibur, ale to byla trochu nuda. A500 samozřejmě mám, ale to bych ji musel rozšířit aspoň na 1MB, dál bych potom nějak musel tvořit diskety, to jde v A1200, nebo nějak pomoci PC + kabel a nebo emulátor FDD-USB. Potom je A500 děsně veliká, je širší o 7cm jak A1200, zabere to skoro celý stůl. Mám i Atari 1040STe, ale to taky nepoužívám, kvůli velikosti. Asi nejideálnější by byla A600, ale tu nemám. Myslím že hry vydané do roku 1992, by neměly být v AGA, to teprve A1200 vyšla,né??? Jak poznám že hra je v AGA, není to nějak náročná grafika na obyč A1200?? Osobně jsem nikdy Amigu neměl, jen PC.

   1. A1200 a 4000 měly AGA čipset který se prakticky už vyrovnal VGAčku – 256 barev v jakymkoliv rozlišení, HAM8 dokonce 262 144 současně zobrazitelných barev z palety 16,7 mega. Kdežto A500 s OCS/ECS čipsetem uměly rozumně zobrazovat 32/64 barev najednou a v HAMu 4096 barev což byla celá jejich paleta. Zvuk u všech Amig obstarává čip Paula, který je beze změn. CPU .- A500 měla Motorolu 68000 což je něco jako 386SX kdežto A1200 měla 68020 což je už plnohodnotný 32 bit. Ta dokáže s FAST RAMkou běžet díky dvojnásobný frekvenci až 5x rychlejš než A500. Jak poznat AGA hru….. asi jenom podle názvu na krabici nebo tak něco. „Problém“ starých her je že často člověk ani nepozná že běhaji třeba jenom v těch 32 barvách (Shadow of the beast, Superfrog….). Na zkoušku bych doporučil třeba UFO Enemy unknown. Vyšlo v klasický i AGA verzi. Jinak mně nic takhle z voleje nenapadá. Naopak někdy má hra pro starší čipsety na AGA Amize problémy se spuštěnim (rozsypaná grafika) a musíš jí přepnout na OCS/ECS v boot menu.

    1. Ok díky za info. Zkusím tedy sehnat tu A600 a dát ji místo té A1200. Dokonce je mnohem menší jak A1200, tím líp. Kdyby si o nějaký A600 věděl na prodej, dej pls vědět. Dík

 2. Pripajam sa, diky za tu pracu. Je to parada 🙂 K tej Amige, z toho co si doteraz prezentoval sa mi zdalo ze ziadna z hier nebola AGA.

  1. Dik. No snad brzo seženu tu A600, jenže si stejně myslím, že souboj to bude pořad jen mezi PC a Amigou. Je jasný že Amiga ve své době 1987-1993 neměla konkurenta, hlavně ve zvuku a zvukových efektech. Z toho plyne, že Atari Mega či ST nemůže Amigu nikdy překonat, protože plynulost her A500 proti Atari Mega (ST) bude +- skoro stejná, ale hudba na Amize bude vždy lepší a barvy bych viděl na stejno. Jediný konkurent Amize je PC + Roland MT-32. U 8-bitů je to podobné, Commodore C64 prostě nemá konkurenta, Atari je úplně mimo, PC-XT nemá žádný schopný zvuk, ZX Spectrum je graficky o 2 třídy níž, zvuk taky nic moc a jediný Schneider CPC464 (Amstrad) to trochu zachraňuje 🙂 To všechno ale všichni víme, ale to mně nebrání dál si hrát, dokud jsou ty počítače funkční.

 3. Tak ako pisu chalani hore, nebude rozdiel v grafike, ani v hudbe. Ale rozhodne v plynulosti. Ked spustis tuto hru na A600, zaplaces, rovnako ako F1GP a vsetky simulatory, ale napr. aj taky Syndicate. Niektore hry su zase na A1200 rychlejsie ako treba (napr. North and South, JaguarXJ 220), ale to robi cache v procesore 020. Inak super praca, rad si pocitam, diky !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *