First Samurai – Válka 16-bitů

Tuhle hru vedla v roce 1991 firma Vivid Image. Stát se Samurajem není nic lehkého, ale váš Mistr v byl jeden z nejlepších. Proto jen vy dokážete zabít Ďábelského krále a pomstít svého mrtvého Mistra. Při ukrutném boji, kde magie stříkala…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tuto hru uvedla v roce 1991 firma Vivid Image. Stát se Samurajem není nic lehkého, ale Váš Mistr v byl jeden z nejlepších. Proto jen Vy dokážete zabít Ďábelského krále a pomstít svého mrtvého Mistra. Při ukrutném boji, kde magie stříkala všemi směry, Vy stojíte, škrábete se na hlavě, dlouze přemýšlíte, co že Vám to Váš učitel vlastně zatajil, když žádnou magii neumíte a ani ji neovládáte. Průser, co?! Naštěstí než Váš tajnůstkářský učitel umřel, přivolal obraz své duše a ta Vás vše naučí. Na to jste taky pěkně hleděl, je to vůbec možné…. To taky ještě nic není, Ďábelský král totiž utekl do vzdálené budoucnosti, tak to už je silné kafe i na mě 🙂 Nevím tedy, jak vypadá poslední level v tom budoucnu, kde budete bojovat s Ďábelským králem, ale předpokládám, že Váš soupeř bude mít světelný meč, sithského Lorda Darth Vader. V dobových zahraničních časopisech je průměrné hodnocení 91%.


 

Je to jasný vítěz této hry. Grafika je detailnější, hlavně v pozadí. Hudba taky parádní a zvukové efekty jsou bezkonkurenční. Plynulost hry je ok. Trochu jsem měl problémy s protivníky, kdy jich na mě chodilo strašně moc, že jsem nemohl jít dopředu, pokud jsem nechtěl ztrácet život.

 
      First-Samurai-uvod-Amiga-A1200
 
      First-Samurai-ve-hre-Amiga-A1200

 

Grafika pořád vypadá dobře. Horší je to s hudbou a zvukové efekty tak už jsou mnohem slabší oproti konkurentům. Plynulost dobrá, i nepřátele se tak moc nemnožili, ale trochu problém dělali černí ptáci na černém pozadí.

 
      First-Samurai-uvod-Atari-Mega-1
   

 

Grafika pořád parádní. U hudby musím uznat, že zní taky hodně dobře a moc do Amigy neschází. No však máte prostor se vyjádřit, která hudba je lepší? Zvukové efekty jsou slabší, ale dá se to přežít. Plynulost je horší, má to sice výhodu pomalejších nepřátel, ale asi i díky tomu špatně reagovaly klávesy, někdy při stisku žádná reakce. Možná budu mít zítra počítač, kde je CPU 386SX25MHz, tak to zkusím tuhle hru otestovat i na něm. Pokud se osvědčí, vyměním ho za dosavadní PC.

 
      First-Samurai-uvod-PC-386DX33MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *