Score

Byť je herní časopis Score až v pořadí třetí, který vznikl po Excalibru + BiT, mám ho asi nejradši a to konkrétně ročníky 1994-1998. Je to dáno tím, že moje první PC-AT bylo v roce 1993 a tenhle časopis byl hlavně pro PC. Vycházel pravidelně a já si ho pravidelně kupoval. Bohužel jsem netušil, že se k němu jednou vrátím, své tehdy kupované časopisy jsem určitě nevyhodil, o to se určitě postaral jiný člen rodiny a tak jsem si zkompletoval jiný. Každopádně jsem velice rád, že je komplet, i když bez CD, která se stala součástí v roce 1995 od čísla 20. Někdy v nich jen tak z nostalgie listuji, vzpomínám, co jsem to hrával a sem tam si něco přečtu.

DOPLNĚNO 30.12.2019: Dostal jsem další ročníky 2000 až 2002 + kousek 2003, jako takový povánoční dar. Musím říct, když jsem v nich listoval, že spoustu her jsem z nich hrál a vybavilo se mi spousta vzpomínek. Jak herních, tak i hardwarových. Třeba jsem úplně zapomněl, že v některých ročnících byly A2 plakáty a některé jsou povedené. Hlavně s hrdinkou Lara Croft ze hry Tomb Raider, kterých jsem napočítal minimálně tři. Není se čemu divit, hra to byla velice oblíbená a postavička je pěkná kost. Když se to vezme kolem a kolem, tak vlastně by se dalo říci, že můj opravdu intenzivní herní čas, byl od roku 1991 po 2006 a potom už to šlo do útlumu. Každopádně i v novějších číslech je spousta pecek anebo pokračování z předchozích her.

Taky hardware byl zajímavý, rok co rok se zrychloval, DirectX se zvyšoval a s tím spojený hon za herním výkonem. Taky zde platí, že do toho roku 2006 jsem si držel opravdové herní PC. Byly to ale pořád stejně boží pocity, kdy jsem třeba, dnes se tomu říká RETRO, přecházel z 386 na 486 a potom na Intel Pentium (což už moc RETRO není). To stejné jsem ale pociťoval, když jsem přecházel například z Nvidia GeForce 256 na Nvidia GeForce2 GTS a tak dále. Bylo to pořád – to wau! To vypadá úžasně, jak se to plynule hýbe v maximálním rozlišní monitoru a jak skvělá je to hra.

Ještě dodám, že existují dvě stejné čísla, ale každé má jinou obálku. Byla to taková diskriminace chudých, protože právě podle toho šlo poznat, zda jste si ho koupili s CD, tedy dražší anebo bez. Tištěný vnitřní obsah je u obou totožný. Taky v roce 2000 nevyšlo listopadové číslo a potom 2001 i únorové.

 

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *