Alien Syndrome – Válka 8-bitů

Píše se rok 1993, do městečka přijíždí dva agenti FBI, kteří mají za úkol vyšetřit mizení lidí. Když se představí místnímu starostovi jmény Mulder a Scullyová, je hned všem v místnosti jasný o co půjde a že to masový vrah určitě nebude. Po …

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Píše se rok 1993, do městečka přijíždí dva agenti FBI, kteří mají za úkol vyšetřit mizení lidí. Když se představí místnímu starostovi jmény Mulder a Scullyová, je hned všem v místnosti jasný o co půjde a že to masový vrah určitě nebude. Po prohlídce místního okolí na vedlejší cestě u lesa, kde je značka zákaz zastavení, naleznou ti dva zaparkovaný létající talíř. Po delším pozorování, kdy se sem tam otevřou dveře vetřelců, ale nikdo nejde ven a ani dovnitř, naznají oba agenti, že buď jsou neviditelní a nebo mají pokažený dveře. Mulder jen tak ze srandy prohodí, pokud to budou ty pokažený dveře, tak jim tu pokutu nedám. Oba se tedy rozhodnou vejít dovnitř, hned na začátku u dveří naleznou prvního uneseného v jakémsi slizu, Mulder ho svojí silou vytáhne, unesený se hned dává na útěk do pokažených dveří a křičí, jsou tam další lidi! Křik byl tak hlasitý, že se hned začali objevovat emzáci, co vypadají jako dobře vypasené žížaly a nebo kroutící se kešu ořech, co tančí Makarenu a sem tam vyplivne smrtící arašíd. No každopádně boj o holí život začíná, protože jak Mulder, tak Scullyová by sami se sebou nemohli žít, pokud by se všechny nepokusili zachránit. Hru vydala společnost SEGA v roce 1998 a v tom samém roce obdržela hodnocení v časopisech okolo 80%. Jen ještě doplním, že na Commodore C64 je parádní hudba a Vy si ji můžete poslechnout, ne Vy si ji musíte poslechnout, hlavně posledních 5 minut 😀

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika není nejhorší, jde vidět že tvůrci chtěli mít postavičku vysokou, dost zmenšili i okno děje, aby se to hýbalo líp, ale nepovedlo se a nejvíc se to podobá PC verzi. Hudba je jednoduchá, ale účinná a zvukové efekty dobrý. Plynulost je tedy horší a hratelnost je katastrofální.

 
      Alien-Syndrome-Amstrad-CPC6128
   

 

Grafika ujde. Co je zde excelentní je hudba, ten úvodní song je podle mě úžasný, začátek nic moc, ale posledních 5 minut stojí za to a to má přes 7 minut. Hudba je i ve hře, která je taky super a zvukové efekty jsou taky na dobré úrovni, ale je jich méně. Plynulost hry je super a hratelnost je taky v pohodě.

 
      Alien-Syndrome-Commodore-C64-2
   

 

Zde musím pochválit tvůrce grafiky jak dobře zvládli prostor okolo postavičky, která se nemá o co zbarvovat. Sice je aktivní obrazovka jen černobílá, ale pořád lepší než aby postavička hrála barevnou hudbou. Bohužel hudba žádná i když je velikost TAPu 118Kb a zvukové efekty super. Plynulost i hratelnost taky v pohodě.

 
     

 

Grafika jednoznačně nejlepší, ale tím jak je dobrá, to moc počítač nestíhá. Na jednu stranu je to trhané, ale na druhou je to více hratelné. Není to tak zběsilé, jako třeba na Commodore C64. Hudba nestojí za řeč a zvukové efekty ještě jakžtakž. Plynulost je tedy horší, ale napomáhá hratelnosti, která je super.

 
      Alien-Syndrome-Schneider-EURO-PC
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *