Project X – Válka 16-bitů

Dnes tu máme jen duel PC vs Amiga. Opět vyhrává Amiga A1200 ve hře od Team 17 z roku 1992. Je to klasická akční vesmírná plošinovka, kdy dostane nejvíc zabrat joystick. Hra se na PC dostala až v roce 1993 a podporuje zvukovku…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Dnes tu máme jen duel PC vs Amiga. Opět vyhrává Amiga A1200 ve hře od Team 17 z roku 1992. Je to klasická akční vesmírná plošinovka, kdy dostane nejvíc zabrat joystick. Hra se na PC dostala až v roce 1993 a podporuje zvukovku Gravis Ultrasound. V té době to byla nejlepší zvuková karta na písničky udělaný v MODu. Jak to přesně fungovalo nevím, asi soubor s koncovkou MOD obsahoval v nějaký rozumný kvalitě nasampované vzorky nástrojů a ty potom hrály. Sám jsem se těchto souborů MOD něco naposlouchal  a používal jsem hlavně tento program Visual Player 2.0 – YouTube . Protože moje první zvukovka v roce 04/1994, byla Sound Blaster 16, šla zvednout zvuková frekvence až na 44KHz. Tady bohužel má PC SpaceStation 386SX25MHz jen 8bit zvukovku Aztech Sound Galaxy BX II, navíc je mono, takže žádný zázrak se nekoná.

 

 

Vítěz

 
      Project-X-Amiga-A1200
   

 

Poražený

 
      Project-X-PC-386SX25MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

2 komentáře “Project X – Válka 16-bitů

  1. Ano soubory MOD (celým názvem moduly) jsou přesně o tom že obsahujou nasamplovaný vzorky jako nástroje a z nich je poskládaná celá skladba. Na Amize je to vlastně jediný zdroj zvuku i když by Paula asi taky dokázala nějak syntetizovat. A tahle hra krásně dokazuje že 32 barev bohatě stačí 🙂 Pařim dodnes i když se dostanu maximálně na začátek 2. kola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *