Epic – Válka 16-bitů

Vesmírný simulátor, který v roce 1992 vydala velice známá firma Ocean a myslím že v té době se jednalo o grafické orgie. Hra začíná pěti minutovým úvodem plným animací s parádní hudbou. Jak začne hra, zjistíte, že grafika od animace se…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Vesmírný simulátor, který v roce 1992 vydala velice známá firma Ocean a myslím že v té době se jednalo o grafické orgie. Hra začíná pěti minutovým úvodem plným animací s parádní hudbou. Jak začne hra, zjistíte, že grafika od animace se vůbec neliší, takže paráda. Protože slunce kde lidstvo žilo, pomalu umírá do formy supernovy, je nuceno opustit naši sluneční soustavu. Zamíří tedy nejkratší cestou, která bohužel vede středem říše Rexxon k planetě Ulysees 7, která je určená jako cíl k osídlení. Tím že naruší teritorium oné říše, vyvolá tím válku. Vy se stáváte pilotem nejpokročilejšího prototypu zlaté stíhačky, která má vyvážit přesilu nepřátele. Hra dostala v dobových časopisech průměrně 85%.

Všechny tři verze her se ovládaly pomocí myší a bylo to dobře zmáknuté. Je vidět, že Atari Mega 1 či cokoliv jiného od ST, už mělo s hrou veliké problémy, co se týče plynulosti. Amiga A1200 a SpaceStation 386SX25MHz je opravdu minimální hardware na tuto hru. Myslím že podobně jak skončilo Atari, by dopadla Amiga 600, nebo A500.


 

Grafika parádní, dobře se hýbe a to díky silnějšímu CPU. Hudba není špatná, ale taková jednotvárná a krátká. Zvukové efekty výborné.

 
      Epic-Amiga-A1200
   

 

Tady na tomto počítači je to už horší. Grafika je pořád super, ale CPU už moc nestíhá a hra je dost líná. S hudbou je to ještě horší, zní jak ze starého rádia a zvukové efekty nic moc.

 
      Epic-Atari-Mega-1
   

 

Já si myslím co se týče grafiky, hratelnosti a svižnosti je na stejné úrovni jako Amiga A1200. Hudba se tady s Roland MT-32 povedla víc, má přes 8 minut a místy zní jak Hvězdné války. Zvukové efekty dobré.

 
      Epic-PC-386SX25MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

2 komentáře “Epic – Válka 16-bitů

  1. Epic som na A1200 presiel a skusal som ho potom na PC. Za mna grafika na PC aspon o 15bodov lepsia (farby, viac objektov, kompletne animacie oproti osekanej Amiga verzii) a na placke to bolo ovela plynulejsie, ale to uz zalezi od zeleza.

  2. Dobře opravím to. Dík! Vítěz se sice nemění, ale aspoň to umocní, že PC verze je prostě nejlepší. Koukám ale, že někdo dal hlas i Amize A1200.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *