Ishar – Válka 16-bitů

Hra Ishar s celým názvem Legend of the Fortress, vyšla v roce 1992 a vydala ji firma Silmarils. Jde o RPG, ve kterém se vžijete do rytíře Aramir, který má za úkol najít v pohádkové zemi pevnost Ishar. Že to bude nelehké, je jasné už teď…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hra Ishar s celým názvem Legend of the Fortress, vyšla v roce 1992 a vydala ji firma Silmarils. Jde o RPG, ve kterém se vžijete do rytíře Aramir, který má za úkol najít v pohádkové zemi pevnost Ishar. Že to bude nelehké, je jasné už teď, ale aby to nebylo až tak úplně nemožné, budete po cestě potkávat další spřízněné duše, co se k vám přidají, pokud je slušně požádáte a vypadne z Vás nějaký ten kulatý úplatek. Hra je hodně rozsáhlá a bez kompasu to nejde 🙂 Recenze této hře daly průměrné hodnocení okolo 87%.

Při čtení recenze v Excalibru je věta: Jednoznačně pochválit musím téměř realistickou grafiku a zvuky. Ač jsem v té době hrál hry maximálně na Didaktiku M, později 1993 na PC, tak tuhle větu jsem prohlásil až u hry The Elder Scrolls IV: Oblivion v roce 2006. Co ale byl pro mě obrovský zážitek v tom roce 1992, byla hra na PC Wolfenstein 3D, o které se v časopise Excalibur či BiT nedočtete. Po tomto zážitku šel Didaktik M do krabic. Vlastně mi není vůbec jasné, proč ta hra neměla recenzi a vůbec se neukázala v žebříčcích. Ví někdo?


 

Pěkná grafika, která se i dobře hýbe. Hudba tu zní nejlépe a zvukové efekty ujdou.

 
      Ishar-Amiga-A1200-Uvod
      Ishar-Amiga-A1200-Smrt

 

Grafika už je horší, a i celá hra je pomalejší. Hudba tady hraje taky dobře a i se zvukovými efekty je to dobré.

 
      Ishar-Atari-Mega-1-Uvod
      Ishar-Atari-Mega-1-Smrt

 

Má nejhezčí grafiku a plynulost hry je super. Hudba je tu sice nejhorší, ale za to zvukové efekty nejlepší. Pravděpodobně je tu hudba v MOD a to moc zvukovce v PC nevyhovuje. Kdyby tam byl třeba Gravis Ultra Sound, hudba by neměla konkurenci.

 
      Ishar-PC-386SX25MHz-Uvod
      Ishar-PC-386SX25MHz-Smrt

 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

2 komentáře “Ishar – Válka 16-bitů

  1. Ishar je jedna z mala hier (myslim) kde je podstatny rozdiel medzi klasickou a AGA verziou pre Amigu. Absolutny suhlas s 80bodmi pre normal, AGA ma jednoznacne 100. Rovnako by dopadol Ishar 2 a u Ishar 3 by som sa nebal ist dokonca na 60 tam sa ta digitalizacia vyslovene nepodarila. Zaujimave je ze nepocut ten vietor na pozadi. AGA verzia ho mala, je mozne ze v klasickej to vypustili, skoda 🙁

  2. Nevím proč tam vítr není, Atari ho má. Časem určitě budu testovat dvojku i trojku, protože je na všechny tři počítače a recenze v Excalibru jsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *