Počítač pro každého

Počítač pro každého zná asi každý, pokud ne přímo z obsahu stránek, tak určitě z různých reklam, které byly v jiných časopisech. První číslo vyšlo v roce 1998 a poslední 2020. Abych pravdu řekl, tak nemám tušení, jestli je toto samotný časopis anebo jen nějaký seriál. Každopádně tyto řádky budou vyhrazeny tomu, co vidíte ve fotogalerii.


Když jste si tedy chtěli koupit tento seriál, bylo to možné přesně od 8. dubna roku 1998 a poslední číslo 26 vyšlo 27. října 1998. Takže po přepočítání to vychází jako týdeník. Bylo samozřejmě lepší si ho předplatit, než co sedm dní stepovat u novinového stánku. Celé to vyšlo na 676 Kč + za super cenu 39Kč pořadač. A o co tedy šlo? Sbírka 26 čísel vás měla zasvětit do tajů osobních počítačů. Ovšem ne jak si ho složit či opravit, ale jak s ním pracovat a moc toho nepokazit. Jsou tam i základní informace, z čeho se takový počítač skládá, tím myslím hardware a k čemu to slouží.

Celé to začíná průvodcem ke koupi počítače a co slibují dané parametry. Operační systém je doporučován Windows 95, jelikož se samotným MS-DOSem toho moc neuděláte, neboť není přívětivý a obsahuje jen příkazový řádek. Pokud tedy okna zvládnete, dostanete se do další kapitoly zvané „Zařízení“, což jsou monitory, tiskárny, modemy, CD-ROM, zvukové karty, skenery atd.

Co by to bylo za počítač bez dalších programů? O tom je další kapitola „Programy“. To jsou hlavně textové editory, tabulkové procesory, jednoduché grafické programy atd. A nakonec „Jak na to“ vysvětluje, jak je používat. Radí vám, že si můžete udělat vizitky, psát dopis,  životopis, nebo třeba  pozvánku na oslavu. Prostě možnosti jsou neomezené a fantazii se meze nekladou. Dokonce tam tvoří ikonku pro rychlý restart, což je příkaz @EXIT a vytvoří ho v poznámkovém bloku s názvem Restart.bat. Já osobně při zadávání restartu klasicky podržel klávesu SHIFT a taky jsem nečekal 😀

 

Předposledním, čím vás tato obří brožura provede, je „Zábava a multimédia“, což jsou hlavně hry. Ale také CD placky s různým obsahem, jako světové památky, lidské tělo, výuka cizích jazyků, příroda atd. Z her, které si ukously celou stranu, tam jsou: Lemmings, Prince of Persia, Links 386 PRO, Micro Machines, NHL 98, Dungeon Keeper a Gooka.

 

 

 

A úplně posledním je „Slovník“, který vám vysvětlí, co jaké slovo znamená. Uvedu příklad: C64 – Commodore C64 byl jeden z nejúspěšnějších domácích počítačů a přišel na trh v roce 1982. Těch slov je tam hodně.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *