Operation Stealth – Válka 16-bitů

Tahle adventura byla vydána společností US Gold v roce 1990. Děj se odehrává okolo zmizelého letounu, který je pro radary neviditelný díky zlomům na jeho plášti. Jak vlastně stroj zmizel a kam, to je dobrá otázka. Bylo to při testovaní…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tahle adventura byla vydána společností US Gold v roce 1990. Děj se odehrává okolo zmizelého letounu, který je pro radary neviditelný díky zlomům na jeho plášti. Jak vlastně stroj zmizel a kam, to je dobrá otázka. Bylo to při testovaní a nějaký šílenec jí dokonce namontoval dvě atomové bomby. Byl to úmysl, nebo jen chyba v administrativě?Tno já nevím a neví to ani v CIA. Proto nejvyšší vedení povolalo toho nejlepšího z nejlepších, Vás, aby jste ty otázky zodpověděl. Bude to velice náročná mise, protože se bude odehrávát v ne zrovna v přátelských zemích, kde je každý Američan podezřelý a pohledy místních lidí to dávají znát. Při plnění téhle mise budete mít k dispozici spoustu různých udělátek, jako například: lanko v hodinkách, kufřík s dvojtým dnem, kde je tiskárna pro falešné doklady, řezací pero, nahrávací holící strojek na 30 sekund, krabička otvírající trezory a krabička cigaret s dvěma druhy. Jeden druh cigaret střílí minikulky a druhá sejme otisky prstů. No bezva výbava, co říkáte? Jeden by řekl, výbava agenta Jamese Bonda, ale pozor, tenhle agent údajně pracuje pro MI6 ve Velké Británii. Hra byla ve své době hodně populární, protože v dobových časopisech dostala průměrné hodnocení 92%.

Bohužel mám smutnou zprávou. Recap na Amize A600 nevydržel, takže zatím 16-bitové počítače schovám, vytáhnu 8-bity a pojedu hry pro ně. Na obrázku je vidět co se stalo, jen ještě doplním, že to hrozně smrdělo. 


 

Bohužel tuto hru jsem musel dokončit na Amize A1200, ale jde o adventuru, takže výkon není potřeba. Grafika stejná na všech počítačích, jen trochu jiné barvy. Hudba z úvodu hry zní dobře a musím vyzdvihnout zvukové efekty, kdy náš agent má i zvukové kroky. Plynulost i hratelnost super. Ovládání myší je docela netradiční, kdy se hodně využívá i pravé tlačítko.

 
      Operation-Stealth-Amiga-A600
   

 

Grafika stejná na všech počítačích, jen trochu jiné barvy. S hudbou už je to slabší. Navíc jsem zkoušel různé verze hry, vetšinou byla francouzsky, ale po čase hraní se kousla ve formě dvou bomb. Je divné, že francouzské verze měly hudbu i zvukové efekty, ale ta v angličtině ne. Proto ve videu je francouzská, kam až to šlo a potom anglická, už bez zvuku. Plynulost i hratelnost super. Ovládání myší je docela netradiční, kdy se hodně využívá i pravé tlačítko.

 
      Operation-Stealth-Atari-Mega-1
   

 

Grafika stejná na všech počítačích, jen trochu jiné barvy. Hudba parádní, zvukové efekty jen skromně. Plynulost i hratelnost super. Ovládání myší je docela netradiční, kdy se hodně využívá i pravé tlačítko.

 
      Operation-Stealth-SpaceStation-PC-uvod
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *