Nicky Boom – Válka 16-bitů

Když jsem poprvé viděl našeho malého hlavního hrdinu, nevěděl jsem, zda se mám bát či smát. Tváří se tak nevině, že člověk čeká, že se začne šklebit a skočí na Vás. No ale nakonec, když se rozběhne, potká místního obyvatele v podobě…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Když jsem poprvé viděl našeho malého hlavního hrdinu, nevěděl jsem, zda se mám bát či smát. Tváří se tak nevině, že člověk čeká, že se začne šklebit a skočí na Vás. No ale nakonec, když se rozběhne, potká místního obyvatele v podobě malého šneka, kterého rozšlápne, dostane za to cukroví, nějaký ten bod,  náš malý hrdina bude asi tedy ten klaďas. Hra bude vyrobená pro nejmladší publikum, nepřátelé nepůsobí nijak hrozivě a prostředí je pohádkové. Dále si nelze nevšimnout vylezlého pupíku, který bude plny jablíček, protože náš malý hrdina má po kapsách plno ohryzků, se kterými se neohroženě pouští do boje, právě se šneky, kobylkami a určitě později i s jinými nepřáteli. Hru vydala společnost Microids v roce 1992 a v dobových časopisech dostala průměrné hodnocení 77%.


 

Grafika je hezká, jediný rozdíl vidím v pozadí na otevřeném prostranství, co znázorňuje nebe, kde je přechod barev plynulý. Hudba je paradní a zvukové efekty taky. Plynulost i hratelnost jsou taky exelentní, hlavně v tom, že postavička je pořád na středu obrazovky a obraz se hýbe plynule s ní.

 
      Nicky-Boom-Amiga-A600-uvod
 
      Nicky-Boom-Amiga-A600-mise-1
 
      Nicky-Boom-Amiga-A600-smrt
     

 

Grafika je hezká, jediný rozdíl vidím v pozadí na otevřeném prostranství, co znázorňuje nebe, kde je přechod barev už hodně viditelný. Hudba během hry není, ale hudbu to má na začátku a když umřete. Bohužel za moc nestojí, je hodně potichu a dost špatně zní. Plynulost i hratelnost je zde horší. Je to způsobeno posunem obrazu, který se skokový. Nejhorší je to, když chcete někam přeskočit a obraz se na chvilku kousne.

 
      Nicky-Boom-Atari-Mega-1-uvod
 
      Nicky-Boom-Atari-Mega-1-smrt

 

Grafika hezká, jediný rozdíl vidím v pozadí na otevřeném prostranství. Tady to vyřešili jednou barvou modrou jako nebe, hra trochu ztrácí na pohádkovosti. Hudba je zde taky super v FM syntéze a zvukové efekty jsou slabší. Plynulost i hratelnost jsou tady super, hlavně v tom, že postavička je taky pořád na středu obrazovky a obraz se hýbe plynule s ní. Jen když jdete moc rychle, tak posun obrazu je o něco pomalejší, ale stačí se zastavit a hned máte postavičku opět na střed.

 
      Nicky-Boom-SpaceStation-PC-uvod
 
      Nicky-Boom-SpaceStation-PC-Mise1
 
      Nicky-Boom-SpaceStation-PC-smrt
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *