Magicland Dizzy – Válka 8-bitů

Když Vám někdo uvězní rodinu, určitě Vás to pořádně rozparádí a tohle přesně se stalo našemu hrdinovi jménem Dizzy. Šílený čaroděj Zaks obrátil dobro ve zlo, k tomu jednoho člena rodiny uspal, takže bude potřebovat…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Když Vám někdo uvězní rodinu, určitě Vás to pořádně rozparádí a tohle přesně se stalo našemu hrdinovi jménem Dizzy. Šílený čaroděj Zaks obrátil dobro ve zlo, k tomu jednoho člena rodiny uspal, takže bude potřebovat ohromný šok, třeba dělovou ránu nebo hrom s bleskem k tomu, aby se probral. Další je uvězněný ve křoví, z jiného se stala socha z ledu, další člen je v magickém zrcadle v jiné dimenzi, předposlední v obyčejném vězení a poslední Vaše milá, je obr. Ve hře jsou různé předměty, ty si můžete brát, unesl jsem maximálně tři a někde je použít. Potom budete hromadit velké bohatství v podobě diamantů, které když vezmete, obnoví se Vám zdraví. Jak jich budete mít třicet, můžete uplatit velkého hloupého Trola, co Vám brání v cestě po mostě, nebo na něj můžete poštvat kozu a své bohatství si nechat. Volím to druhé, jako správný skrblík :-). Po cestě, jak budete osvobozovat svoji rodinu, se dostanete až k samotnému ďáblu, který Vám pomůže se zabitím šíleného Zakse. Hra vyšla v roce 1991 a vydala ji společnost Code Masters.


 

 

Zde je grafika hodně podobná Didaktiku M, ale zde je to méně barevné a Dizzy vypadá jak zálesák. Když nic, aspoň si drží stejnou barvu. Hudba nezní špatné a je i ve hře. Tím pádem to nemá žádné zvukové efekty. Plynulost i hratelnost v pořádku.

 
      Magicland-Dizzy-Schneider-CPC464
 
      Magicland-Dizzy-Schneider-CPC464-Ve-hře

 

Grafika v tomto testu vyhrává. Hudba je zdařilá a hraje i ve hře. Tím pádem to nemá žádné zvukové efekty. Plynulost i hratelnost v pořádku.

 
      Magicland-Dizzy-Commodore-C64
 
      Magicland-Dizzy-Commodore-C64-Ve-hře

 

Grafika je hezká, pěkná barevná, trochu to kazí sám Dizzy, který se barví do  podoby pozadí. Hudba žádná není a zvukových efektů je docela dost. Plynulost i hratelnost v pořádku.

 
     

 

Tento počítač bohužel nesoutěží, protože grafika byla na tomto počítači divná. Hru jsem jen zkusil, byla trochu pomalejší, ale hrát by se to dalo nebýt špatné grafiky. Jen na ukázku ho zastoupilo PC Pentium OverDrive 83MHz na porovnání.

 
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

3 komentáře “Magicland Dizzy – Válka 8-bitů

  1. Čo som sa sériu Dizzy na DidaktikuM kedysi nahrával.. Momentálne som zohnal minimálne používaný DidaktikGama, keď poriešim video výstup určite skúsim aj tento diel.

    1. Taky jsem vlastníkem Didaktiku M, dokonce toho svého původního z roku 1991, ale pokud bych měl dnes hrát hry na čistokrevném 8-bitu, byl by to Commoodore C64. Pokud ale jen čistě z nostalgie, je fakt, že lidi shání co měli jako první počítač.

      1. Pravda pôvodne som chcel DidaktikM, kedže ten som mal ako prvý. Možno, keď bude viac priestoru poobzerám sa aj po C64. Inak fajn stránka. Mám ju medzi pravidelne navštevovanými spolu s http://www.zx-spectrum.cz . Ďakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *