Magicland Dizzy – Válka 8-bitů

Když Vám někdo uvězní rodinu, určitě Vás to pořádně rozparádí a tohle přesně se stalo našemu hrdinovi jménem Dizzy. Šílený čaroděj Zaks obrátil dobro ve zlo, k tomu jednoho člena rodiny uspal, takže bude potřebovat…

0   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M
  N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z

 Něco o hře

Když Vám někdo uvězní rodinu, určitě Vás to pořádně rozparádí a tohle přesně se stalo našemu hrdinovi jménem Dizzy. Šílený čaroděj Zaks obrátil dobro ve zlo, k tomu jednoho člena rodiny uspal, takže bude potřebovat ohromný šok, třeba dělovou ránu nebo hrom s bleskem k tomu, aby se probral. Další je uvězněný ve křoví, z jiného se stala socha z ledu, další člen je v magickém zrcadle v jiné dimenzi, předposlední v obyčejném vězení a poslední Vaše milá, je obr. Ve hře jsou různé předměty, ty si můžete brát, unesl jsem maximálně tři a někde je použít. Potom budete hromadit velké bohatství v podobě diamantů, které když vezmete, obnoví se Vám zdraví. Jak jich budete mít třicet, můžete uplatit velkého hloupého Trola, co Vám brání v cestě po mostě, nebo na něj můžete poštvat kozu a své bohatství si nechat. Volím to druhé, jako správný skrblík :-). Po cestě, jak budete osvobozovat svoji rodinu, se dostanete až k samotnému ďáblu, který Vám pomůže se zabitím šíleného Zakse. Hra vyšla v roce 1991 a vydala ji společnost Code Masters.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

 
 

 

 

Která verze se vám nejvíc líbí?

Zobraz výsledek

Nahrávání ... Nahrávání ...
 

Magicland Dizzy – Válka 8-bitů
Počet hlasujících je: 1 a celkové hodnocení je: 60

 
  AMSTRAD CPC6128  

Zde je grafika hodně podobná Didaktiku M, ale zde je to méně barevné a Dizzy vypadá jak zálesák. Když nic, aspoň si drží stejnou barvu. Hudba nezní špatné a je i ve hře. Tím pádem to nemá žádné zvukové efekty. Plynulost i hratelnost v pořádku.

 
      Magicland Dizzy - Schneider CPC464 - Úvod
 
      Magicland Dizzy - Schneider CPC464 - Ve hře

 

 
  COMMODORE C64  

Grafika v tomto testu vyhrává. Hudba je zdařilá a hraje i ve hře. Tím pádem to nemá žádné zvukové efekty. Plynulost i hratelnost v pořádku.

 
      Magicland Dizzy - Commodore C64 - Úvod
 
      Magicland Dizzy - Commodore C64 - Ve hře

 

 
  DIDAKTIK GAMA 128KB  

Grafika je hezká, pěkná barevná, trochu to kazí sám Dizzy, který se barví do  podoby pozadí. Hudba žádná není a zvukových efektů je docela dost. Plynulost i hratelnost v pořádku.

 
     

 

 
  SCHNEIDER EURO PC  

Tento počítač bohužel nesoutěží, protože grafika byla na tomto počítači divná. Hru jsem jen zkusil, byla trochu pomalejší, ale hrát by se to dalo nebýt špatné grafiky. Jen na ukázku ho zastoupilo PC Pentium OverDrive 83MHz na porovnání.

 
     

 

Posuzovaná vlastnost - PočítačeDIDAKTIK-M           COMMODORE C64SCHNEIDER CPC464
Výsledek (nejvyšší počet bodů je vítěz)340 bodů400 bodů360 bodů
Grafika80 bodů100 bodů70 bodů
Hudba0 bodů100 bodů90 bodů
Zvukové efekty60 bodů0 bodů0 bodů
Plynulost hry100 bodů100 bodů100 bodů
Hratelnost100 bodů100 bodů100 bodů
Speciální bonus: pokud je udělen, je to počítač pro danou hru číslo jedna a má hodnotu 200 bodů.

 

3 komentáře
  1. Profilový obrázek
    • Clous
      • Profilový obrázek

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *