Lethal Weapon – Válka 16-bitů

Tvůrci hry se inspirovali podle stejnojmených filmů a už se chystá i TV seriál. Protože filmy jsou akční krimi, hra si vzala jen tu akčnost. Samotná hra je z roku 1992 a vydala ji společnost Ocean. Vašim úkolem je projít celkem šest misí, které…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Tvůrci hry se inspirovali podle stejnojmených filmů a už se chystá i TV seriál. Protože filmy jsou akční krimi, hra si vzala jen tu akčnost. Samotná hra je z roku 1992 a vydala ji společnost Ocean. Vašim úkolem je projít celkem šest misí, které určitě nebudou snadné, protože na každém kroku je dost nepřátel a všelijakých děr. Arzenál, který Vás bude pronásledovat, je dost pestrý, například pušky, plamenomety, dynamit, rakety a nože. Máte jen omezenou munici, ale po cestě ji budete nacházet, pokud Vám dojde, máte ještě možnost bojovat na blízko a to kopnutím. Ve hře jsou i spínače, které když aktivujete, tak se někde něco stane. Já například našel neviditelné další římsy a na konci spoustu zásobníků do pušky. Hra dostala v dobových časopisech průměrně 74%.


 

Grafika je zde nejhezčí. Nic se nedá ani vyčítat hudbě a zvukovým efektům. Hratelnost i plynulost je taky super. Čeho jsem si ale všiml, byla výdrž hlavního hrdiny, snese toho o hodně méně, než na PC verzi.

 
      Lethal-Weapon-Amiga-A600-Uvod-2
 
      Lethal-Weapon-Amiga-A600-Uvod
 
      Lethal-Weapon-Amiga-A600-mise1
 
      Lethal-Weapon-Amiga-A600-mise2
 

 

Grafika vypadá taky dobře, barvy jsou trochu jiné. Hudba je zde nejhorší a zvukové efekty taky slabé. Hratelnost i plynulost jsou super. Ve hře jsem nedal žádný „Unlimited Energy“ přesto mi energie života neubývala, tak nevím, jak upravili výdrž postavičky tady.

 
      Lethal-Weapon-Amiga-A600-mise2
 
      Lethal-Weapon-Atari-Mega-1-menu
 
      Lethal-Weapon-Atari-Mega-1-mise1
     

 

Grafika v pohodě, ale třeba voda se žralokem, kdy žralok plave jakoby před vodou, ostuda PC. Jediná hudba je tu dobrá, přes Roland MT-32, třeba skladba „Mise 2“ je zde hezčí. Zvukové efekty zde vůbec nejsou, to si snad můžou dovolit 8-bity, ale ne PC v roce 1992. Navíc hra podporuje i Adlib, ale taky hraje jen hudba. Pokud zvolíte ve hře právě Roland, budete taky čekat na spuštění hry pět minut, jakmile zvolíte nějakou z misí, čekáte dalších pět minut, umřete, čekáte dalších pět minut na návrat do výběru misí a kolečko se opakuje. Pokud zvolíte Adlib, je vše v pořádku. Pokud se tedy dočkáte, hru už hrajete, je plynulost i hratelnost super. Navíc, zde má herní postavička větší vydrž.

 
      Lethal-Weapon-SpaceStation-PC-Úvod
 
      Lethal-Weapon-SpaceStation-PC-Výběr-mise
 
      Lethal-Weapon-SpaceStation-PC-Mise-1
 
      Lethal-Weapon-SpaceStation-PC-Mise-2
 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *