Moon Blaster – Válka 16-bitů

To si takto letíte vesmírem a najednou Vám vypoví hvězdný pohon. Nezbývá si to tedy namířit na nejbližší hvězdný objekt a to pěkně už jen ze setrvačnosti. Na hlavní planetu už nedoletíte, protože v cestě je její měsíc, takže zapracuje gravitace…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

To si takto letíte vesmírem a najednou Vám vypoví hvězdný pohon. Nezbývá si to tedy namířit na nejbližší hvězdný objekt a to pěkně už jen ze setrvačnosti. Na hlavní planetu už nedoletíte, protože v cestě je její měsíc, takže zapracuje gravitace a přistanete tam. Po přistání zjistíte, že na měsíci jsou roboti, co sice nestřílí, ale chovají se dost agresivně a naráží do Vás. Trochu rozčarovaný, aktivujete svůj obranný system, ten obsahuje i radar, odjišťujete své zbraně a zapínáte planetární pohon. Ten je velice pomalý, není schopen Vás vynést do výšky, ale je rychlejší než útočící roboti, takže se dá třeba couvat a ničit je. Při couvání sice nemáte zpětná zrcátka ale radar a pokud se něco zezadu blíží, je dobré změnit směr. Hra je z roku 1990 a vydala ji společnost Loriciel. V dobových časopisech si průměrně vystřílela 40%.


 

Grafika je v této hře jednoduší, takže vypadá na všech testovaných počítačích tak nějak stejně. Hudbu zde pěkně zmršili, hraje jen v jednom kanále, hodně nekvalitně a tak jsem ji nahrál mono. Zvukové efekty jsou super a stereo. Plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Moon-Blaster-Amiga-A600
   

 

Grafika dobrá, hudba zní čistěji a zvukové efekty taky super. Plynulost hry je trochu horší, ale na hratelnost to nemá žádný vliv.

 
      Moon-Blaster-Atari-Mega-1
   

 

I zde je grafika dobrá, hudba taky ujde, ale zvukové efekty jsou děsné a trochu trhají uši. Plynulost hry je zvýšená, že by silné CPU, tím je hra více akční, ale hratelnost je pořád ještě v pohodě a hra je trochu těžší.

 
      Moon-Blaster-SpaceStation-PC
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *