Indiana Jones 3 Action Game – Válka 8-bitů

Hra má celý název Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game je z roku 1989 a vydala ji firma Lucasfilm Games / US Gold. Samozřejmě je hra podle filmu, jak název na konci napovídá, jde o akční hru, plošinovku. Cílem hry je…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hra má celý název Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game je z roku 1989 a vydala ji firma Lucasfilm Games / US Gold. Samozřejmě je hra podle filmu, jak název na konci napovídá, jde o akční hru, plošinovku. Cílem hry je získat Svatý grál, ze kterého údajně pil Ježíš. Při cestě za hledáním budete muset překonat spoustu překážek, jako padající stalaktity, rokliny, nad kterými jsou provazy, různé bojovníky, co házejí nože nebo střílí z koltu a propadající se podlahy. Vašim pomocníkem v dobrodružství bude samozřejmě bič, kterým budete likvidovat nepřátele. Hra existuje i jako adventura pro 16-bitové počítače, kterou jsem porovnával a má skoro stejný název Indiana Jones and the Last Crusade.

Mé hodnocení:

Nejhůř nám dopadl Didaktik M, ale jeho grafické podání je myslím maximum, co dokáže tento stroj vypotit. Dost podobnou grafiku má i Schneider CPC464, ale myslím, že ten dokáže rozhodně víc. Druhý se svojí grafikou skončil Commodore C64, oproti Schneider EURO PC ji nemá tak detailní, ale rozhodně lépe odpovídají barvy v daném prostředí, přeci jen modrá jeskyně v podání Schneider EURO PC je trochu úlet, ale přesto Schneider EURO PC má grafiku nejhezčí a je první. Nejlepší hudbu z našich bojovníků má Commodore C64, hned vedle něj stojí na druhém místě Schneider CPC464 a o pořádný kus dál Schneider EURO PC. Po Didaktiku M není vidu, ani slechu, protože ten na hudbu potřebuje 128KB paměti, ale kromě Schneider EURO PC, mají ostatní taky jen pod 64KB. Zvukových efektů se nejvíc nabažíte na Commodore C64, potom na  Schneider CPC464, následuje Didaktik M a u Schneider EURO PC je hrobové ticho. Plynulost hry je dostačující na všech počítačích. Hratelnost je taky na všem v pohodě, ale verze na Commodore C64 je udělaná trochu jinak a zdá se trochu těžší.


 

 

 

 
      Indiana-Jones-2-Action-Game-Schneider-CPC464
   

 

 

 
      Indiana-Jones-2-Action-Game-Commodore-C64
   

 

 

 
     

 

 

 
      Indiana-Jones-2-Action-Game
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *