Batman – The Caped Crusader – Válka 8-bitů

Kdo by neznal postavu komiksového netopýřího superhrdiny Batmana, která vznikla už v roce 1939. Později vznikaly i filmy, TV seriály, knihy a při zrození trochu schopných počítačů i hry. První hra vznikla v roce 1986, jen pro zajímavost…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Kdo by neznal postavu komiksového netopýřího superhrdiny Batmana, která vznikla už v roce 1939. Později vznikaly i filmy, TV seriály, knihy a při zrození trochu schopných počítačů i hry. První hra vznikla v roce 1986, jen pro zajímavost. Dnešní testovaná hra je z roku 1988, vydala ji společnost Ocean a je podávána ve formě komiksu. Tento díl mi nepřijde až tak akční, náplní hry je sbírat předměty, použít je na správném místě, takže je to spíše taková akční adventura. Nepřátele tu neumírají, jen prostě po pár ranách odejdou. U některých verzí z nepřátel, pokud je řádně zbijete, vypadává bonus na částečné obnovení života. Hra se skládá ze dvou dílů, v jednom porazíte Jokera a v dalším Penguin. Oba jsou jedni z nejvytrvalejších nepřátel Batmana.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 


 

Grafika taky dost povedená, taková temná, jak sám Batman, ale škoda, že pozadí není víc barevné. Hudba je taky dobrá a je i v samotné hře místo zvukových efektu. Plynulost i hratelnost super.

 
      Batman-The-Caped-Crusader-Schneider-CPC464-Začátek
 
      Batman-The-Caped-Crusader-Schneider-CPC464-game-over

 

Grafika pěkně barevná a detailní. Hudba nejlepší, jen škoda že místo hudby ve hře nejsou zvukové efekty. Plynulost i hratelnost super.

 
      Batman-The-Caped-Crusader-Commodore-C64
 
      Batman-The-Caped-Crusader-Commodore-C64-game-over

 

Grafika na možnosti tohoto počítače je excelentní, bohužel nedosahuje kvalit soupeřů. Hudba taky povedená, jako jediná má zvukové efekty a ty jsou ucházející. Plynulost i hratelnost super.

 
      Batman-The-Caped-Crusader-Didaktik-M
   

 

Grafika jasně nejhezčí a nejdetailnější. Hudba ze spíkru za nic nestojí a je děs, že je i ve hře. Plynulost i hratelnost super.

 
      Batman-The-Caped-Crusader-Schneider-EURO-PC
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *