Barbarian 2 – Válka 16-bitů

Barbarian 2 vydala firma „Palace Software“ v roce 1989, jako volné pokračování Barbariana 1, jelikož se starému kouzelníkovi podařilo utéct a volné pokračování je tu. Už měl Barbarian zlého kouzelníka na dosah své oboustranné…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Barbarian 2 vydala firma „Palace Software“ v roce 1989, jako volné pokračování Barbariana 1, jelikož se starému kouzelníkovi podařilo utéct a volné pokračování je tu. Už měl Barbarian zlého kouzelníka na dosah své oboustranné sekery, ale zákeřný kouzelník použil  mocné kouzlo teleportu a odskočil si do vedlejší místnosti. Rád by skočil i dál, ale při zuřivém boji s Barbarianem vyčerpal skoro všechnu manu,  proto to nebylo moc ukázkové kouzlo, ale svůj účel splnilo. Nicméně se teleportoval zrovna do koupelny, kde se ve vaně rochnila vrchní služebná. Ta začala mohutně křičet, přeci jen byla statnější postavy a její hlas se blížil operní pěvkyni. To uslyšel i Barbarian a dal se do běhu za šíleným křikem. Nebylo těžký koupelnu najít, ale těsně než ji našel, křik ustal. Rozrazil dveře, že podlého kouzelníka připraví o hlavu, ale jakmile vešel, vrchní služebná opět spustila, tentokrát na Barbariana. Našemu hrdinovi prolétlo hlavou, že mu ušní bubínky snad prasknou, ale ovládl se a hlava služebné zůstala na svém místě. Rozhlédl se po umývací místnosti, zjistil že místnost má okýnko a kouzelník nikde. Okamžitě z koupelny vypadl a dal se do sprintu směr východ. Vyběhl ven a uviděl utíkajícího podlého kouzelníka, plný sil ho doběhl a zařval na něho. Kouzelník se zastavil, otočil a smířeně zvedl hlavu, aby mu oboustranná sekyra Barbariana snadněji setnula hlavu. Když se tak stalo a hlava kouzelníka padala k zemi, bezhlavé tělo kouzelníka si hlavu chytilo a nasadilo zpět na krk. Když to Barbarian uviděl omdlel, když se probral, podlý kouzelník byl opět pryč.

 

 

 

 

Pěkná grafika a dobrý úvod. Kratičká hudba a zvukově efekty jsou parádní. Plynulost je super, ale horší je to s hratelností. Nevím kdo vymyslel, že nejdřív se stiskne palba a potom směr. Je to nepřirozené, aspoň pro mě.

 
      Barbarian-2-Amiga-A1200
   

 

Pěkná grafika, ale úvod se nekonal. Nekonala se ani hudba, ale zvukové efekty to má dobré. Plynulost je dobrá, ale nepobral jsem, že hned na začátku velká zelená příšera, potom další a další. Ovládání děs.

 
     

 

Grafika je max EGA a to je škoda. Hudba i efekty přes reproduktor, takže nic moc. Oproti 8-bitu se ale zvedla plynulost a tím i hratelnost.

 
      Barbarian-2-PC-386DX33MHz
   

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *