Golden Axe – Válka 16-bitů

Akční bojovka převedená z automatů do dalších herních platforem se konala v roce 1990, účasnily se ji firmy Sega a Virgin games. Po celém světe dostala hodnocení okolo 78%, což je méně než u 8-bitů. Zápletka je poměrně jednoduchá…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Akční bojovka převedená z automatů do dalších herních platforem se konala v roce 1990, účasnily se ji firmy Sega a Virgin games. Po celém světe dostala hodnocení okolo 78%, což je méně než u 8-bitů. Zápletka je poměrně jednoduchá, jako skoro v každé hře, je nějaký padouch, kterého je potřeba zlikvidovat a někdy jich je i víc. Tady je zrovna jeden, plus jeho poskoci a váš úkol zní, přes všechny ty poskoky se dostat až k tomu hlavnímu a nebude to nic jednoduchého. Na některých verzích jde vidět, že je hra pro dva hráče, když totiž hrajete sám a jsou tam dva protivníci, tak se snaží vás obklíčit, jeden zleva, druhý zprava a buší do vás.  V případě že hrajete dva, můžete se navzájem krýt záda a hra se stává jednoduší. Co že je náš padouch vlastně zač, je to hamižný hamoun, jednou svoji hamižnost tak přehnal, že obral královskou rodinu. Tu to tak nakrklo, že vyslala vás s možností si vzít přítele, kterého samozřejmě taky odmění. Během vašeho dobrodružství se po cestě za vašim cílem nebudou objevovat jen padouši, ale i třeba skřítkové, které stačí nakopnout a vypadne z nich mana na kouzla nebo jídlo na zdraví.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.


 

Grafika parádní a dobře se hýbe. Hudba taky nejlepší i zvukové efekty. Plynulost i hratelnost je dobrá.

 
      Golden-Axe-uvod-Amiga-A1200
 
      Golden-Axe-ve-hre-Amiga-A1200

 

Výrobce na Atari Mega 1 očividně zmenšil obraz. Dal nahoru a dolu informační panely. Tím asi dosáhli na slabším stroji lepší plynulosti. Hudba už je samozřejmě slabší a zvukové efekty ještě ujdou. Plynulost i hratelnost je dobrá.

 
      Golden-Axe-uvod-Atari-Mega-1
 
      Golden-Axe-ve-hre-Atari-Mega-1

 

Grafika je pěkná, jen trochu pomalá, což zhoršuje hratelnost. Hudba je příjemná a zvukové efekty jedou přes spíkr, takže nic moc.

 
      Golden-Axe-uvod-PC-386DX33MHz
 
      Golden-Axe-ve-hre-PC-386DX33MHz

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *