Artura – Válka 8-bitů

Přiznám se, že z této hry jsem byl trochu na rozpacích, hlavně z našeho hlavního hrdiny. Vynořil se rytíř, co vrhá sekyrky, tak jak to dělají Apačové. Děj se odehrává na hradě, je třeba si všimnout dekorací, výzdoby, která připomíná…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Přiznám se, že z této hry jsem byl trochu na rozpacích, hlavně z našeho hlavního hrdiny. Vynořil se rytíř, co vrhá sekyrky, tak jak to dělají Apačové. Děj se odehrává na hradě, je třeba si všimnout dekorací, výzdoby, která připomíná řecko-římskou architekturu. Vaši dvounozí protivníci budou aspoň ze začátku lidi, ti už připomínají zmíněné Apače, co mají sekeru a štít. Ti na Vás neutočí, jen sem a tam prochází, když se Vás dotknou, ubere Vám to život, takže Vás spíš jen pronásledují. Potom jsou tam velké krysy, ptáci, pavouci, netopýři a různí skřeti. Třeba zabít krysu, co je kousek od Vás, snad ani nejde. Po chvilce bloudění jsem našel nějaký kus svitku, kterých je potřeba sestavit šest a každý obsahuje nějaké kouzlo. Hra vypadá dost rozsáhle, asi to bude pěkné bludiště, pokud se tam neztratíte, měli by jste zachránit ženštinu jménem Nimue. Možná je to ta od Merlina, nebo ze záklínače „Paní Jezera„, nebo je to jen hezká apačská šamanka. Hra byla vydána v roce 1988 společností Gremlin a byl to spíš herní propadák.


 

Grafika na začátku hry je trochu úlet, zelené pozadí a tmavě zelený rytíř. Hudba v úvodu je skvělá a i zvukové efekty. Plynulost i hratelnost jsou v pohodě.

 
      Artura-Schneider-CPC464
   

 

Tady si grafika obsadila druhé místo. Hudba parádní, dokonce hraje i ve hře společně se zvukovými efekty a ty nejsou nejhorší. Plynulost i hratelnost jsou v pohodě.

 
      Artura-Commodore-C64
 
      Artura-Commodore-C64-ve-hře

 

Grafika je pěkně barevná, i se dobře hýbe, ale bohužel, máš hrdina se zabarvuje podle pozadí. Co se tu povedlo je úvodní hudba před hrou, potom už hra kompletně mlčí. Plynulost je rychlá, pokud se tam nenachází žádní nepřátelé. Pokud tam jsou, hra je pomalejší, ale na hratelnost to nemá žádný vliv.

 
      Artura-Didaktik-M
   

 

Grafika jasná jednička. Hudba žádná, ale zvukové efekty ujdou. Plynulost je rychlá, pokud se tam nenachází žádní nepřátelé. Pokud tam jsou, hra je pomalejší, ale na hratelnost to nemá žádný vliv.

 
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *