Commando – Válka 8-bitů

Kdo by neznal hru Commando, kterou v roce 1985 vydala firma Elite. Jde o hru, co snad byla na každém trochu známém počítači, jen na Atari 800XE jsem ji nenašel a to je záhada. Když si člověk vezme, že vlastníci těchto počítačů se…

0   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M
  N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z

 Něco o hře

Kdo by neznal hru Commando, kterou v roce 1985 vydala firma Elite. Jde o hru, co snad byla na každém trochu známém počítači, jen na Atari 800XE jsem ji nenašel a to je záhada. Když si člověk vezme, že vlastníci těchto počítačů se sejdou, majitel Atari jen čučí. Přitom je jasné, že po proudu se líp plave, jak proti. Je to na rok 1985 velice zábavná hra a ze zajímavého pohledu. Je to něco takového, jako jsou dnešní 3D střílečky. Podobnost s filmem Commando s Arnoldem Schwarzeneggerem není náhodná. Náš hrdina se jmenuje Super Joe, jeho úkolem je se prostřílet všemožným arzenálem zbraní co na něj míří a útočí. Při svém neústupném pochodu, kdy v rukách drží jen útočnou pušku M16 a sem tam sáhne pro granát, kterých má jen omezené množství, nic jiného nevlastní. Hra patří k mým oblíbeným, hodně jsem si hrával a s disketovou mechanikou se snapshotem jsem ji i dohrál, pokud si matně vzpomínám 🙂

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

 
 

 

 

Která verze se vám nejvíc líbí?

Zobraz výsledek

Nahrávání ... Nahrávání ...
 

Commando – Válka 8-bitů
Počet hlasujících je: 3 a celkové hodnocení je: 86.7

 
  AMSTRAD CPC6128  

Na tomto počítači, se hra hodně podobá jak na Didaktiku M, ale je hezčí, má více barev a více objektů. Dobrý je že hra má hudbu, není úplně nejlepší, ale má ji. Hudba hraje i ve hře, což je škoda, poslouchat to během, dejme tomu že hru budete hrát 1 hod, poleze vám po čase na nervy. Koukal jsem do manuálu a žádnou klávesu na vypnutí jsem nenašel. Tím že hraje hudba, tak jsem neslyšel žádné zvukové efekty. Jinak se hra hraje parádně.

 
      Commando - Schneider CPC464 - Menu
   

 

 
  COMMODORE C64  

Grafika parádně detailní oproti ostatním, ty barvy a vše se to parádně hýbe. Hudba taky není nejhorší, ale je škoda že hraje i v samotné hře a to je stejný problém jako u Schneider CPC464. Může být sebe lepší, koho by bavilo poslouchat to pořád dokola. Zvukové efekty jsou proto méně slyšet, škoda.

 
      Commando - Commodore C64 - Menu
   

 

 
  DIDAKTIK GAMA 128KB  

Hra přesně jak si pamatuji, ale jak je vidět, hrál jsem skoro tu nejhorší verzi, oproti počítačům co vlastním teď. Myslím že na PC v CGA, je tato hra úplně nejhorší. Hudbu to žádnou nemá, to jsem si vůbec nepamatoval a zvukové efekty jsou takové tikyťaky a dobře doplňují hru. Plynulost je v pohodě.

 
     

 

 

 
  SCHNEIDER EURO PC  

Nepodařilo se mi hru rozjet, tak jsem aspoň udělal obrázky, kam jsem se dostal a nahrál hudbu.

 
      Commando - Schneider EURO PC - Menu
   

Posuzovaná vlastnost - PočítačeDIDAKTIK-MCOMMODORE C64SCHNEIDER CPC464
Výsledek (nejvyšší počet bodů je vítěz)220 bodů330 bodů250 bodů
Grafika70 bodů100 bodů80 bodů
Hudba0 bodů100 bodů70 bodů
Zvukové efekty50 bodů30 bodů0 bodů
Plynulost hry100 bodů100 bodů100 bodů
Speciální bonus: pokud je udělen, je to počítač pro danou hru číslo jedna a má hodnotu 200 bodů.

 

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *