Barbarian

Hru Barbarian vydala firma „Palace Software“ v roce 1987. Jedná se o akční bojovku ve formě gladiátorů. Kdysi dávno jsem viděl film Barbar Conan a to je první na co jsem si vzpomněl při zapnutí hry. Už hlavní hrdina se podobá Arnoldu Schwarzeneggerovi, jeho úkolem je porazit všechny protivníky a nakonec se utkat se samotným kouzelníkem. I když je Arnold jeden z nejmocnějších bojovníku s mečem, kouzelníkovi se podaří utéct a útok tak přežít. Unesená princezna je však zachráněna a v jejím království bude velká oslava, kde se všichni opijí do němoty i s Arnoldem.

 

 Rok vydání: 1987

 Vydavatel: Palace

 Žánr: Mlátička

 

No jo, tohle jsem hrával a když se mi povedlo ušmiknout hlavu, bylo to k radosti. Trochu mi vrtá hlavou, proč v časopise je najednou i dost her z 8-bitů, ale mám tušení, že jich mezi lidmi bylo daleko víc jako 16-bitů strojů a tak možná proto. 

Hru jsem porovnával v Barbarian – Válka 8-bitů.

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.

COMMODORE AMIGA 500 ATARI MEGA 1
   
SPACESTATION PC DIDAKTIK GAMA 128KB

 

SPACESTATION PC

      Barbarian - Schneider Euro PC - Menu
 

DIDAKTIK GAMA 128KB

      Barbarian 1 - Didaktik M - Menu

   

 

 

 

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *