Ween: The Prophecy – Válka 16-bitů

Čarodějnická adventura, kde svět vidíte vlastníma očima. Když je tedy hra čarodějná, bude se zde hodně kouzlit a kdo jiný by měl čarovat než čaroděj. Nebojte se, nebude to žádný Dobroděj, ale bude to Ween, alias Vy. Není to tak dávno, sotva…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Čarodějnická adventura, kde svět vidíte vlastníma očima. Když je tedy hra čarodějná, bude se zde hodně kouzlit a kdo jiný by měl čarovat než čaroděj. Nebojte se, nebude to žádný Dobroděj, ale bude to Ween, alias Vy. Není to tak dávno, sotva 10let, kdy byl jeden vyšinutý čaroděj poslán do vyhnanství, myslel si totiž, že si může dělat co chce a že bude vládnout v říši, kde žil. No spletl se, dostal výprask a musel jít. Jenže do říše, kde předtím žil, docházely zvěsti, že jeho moc a kouzelnický um hodně zesílil. Povídalo se taky, že pořád jen mluví o pomstě a vše co se učí, děla jen pro ni. Naštěstí existuje proroctví, ve kterém se praví, že jiný mocnější dobrosrdečný kouzelník porazí a uvězní ho pomocí kouzelných přesýpacích hodin do věčného času zapomnění. Tím taky začíná Vaše dobrodružství, musíte do podzemního chrámu získat ty přesýpací hodiny a potom hurá na zlouna. Při Vaší dobrodružné cestě Vám budou pomáhat dva skřítci, co Vám hlavně budou nosit věci. Potom ještě netopýr, co za sladké ovoce s lecčím pomůže. Hru vydala společnost Coktel Vision v roce 1992-93 a v dobových recenzích získala průměrně 75%.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika o něco lepší jak na Atari, ale celkově působí málo barevně. Hudba je docela zajímavá a hraje pořád. Zvukové efekty taky super. Plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Ween-The-Prophecy-Amiga-A600
   

 

Grafika je zde nejhorší a taky je taková málo barevná. Hudba už je nic moc a ve hře jsem ji neslyšel. Zvukové efekty nic moc a přerušuje je inventář. Plynulost i hratelnost v pohodě.

 
      Ween-The-Prophecy-Atari-Mega-1
   

 

Grafika jasná jednička, navíc plno animací. Oproti konkurenci, kde je hra na třech disketách okolo 800KB, má na PC hra 7MB. Hudba taky zajímavá a tady je ve hře hudba i jako kulisa. Zvukové efekty taky super. Plynulost i hratelnost v pohodě. Musím si ji zapsat na seznam na dohrání a určitě udělám video.

 
      Ween-The-Prophecy-SpaceStation-PC
   


Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *