F1 – Válka 16-bitů

Být závodníkem toho nejprestižnějšího moto-sportu, jakým je formuje jedna, sní snad každý kluk. Tahle hra je navíc s oficiální licencí FIA Formula One Championship, to znamená skutečné názvy okruhů, závodníků, reklam a vůbec všechno…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Být závodníkem toho nejprestižnějšího moto-sportu, jakým je formuje jedna, sní snad každý kluk. Tahle hra je navíc s oficiální licencí FIA Formula One Championship, to znamená skutečné názvy okruhů, závodníků, reklam a vůbec všechno by mělo odpovídat skutečnosti daného ročníku. Pokud hru budeme srovnávat třeba s Formula One GP z roku 1991, je jasné, že tahle dnes testovaná hra je jen těžká arkáda a samozřejmě je to od tvůrců úmysl. Hra je neuvěřitelně svižná, dokonce když dáte hru pro dva, kdy se obrazovka rozpůlí, nic na svižnosti neztratí a hra pro dva je vždy zábavnější. Hru vydala společnost Domark v roce 1993 a v dobových časopisech získala průměrně 83%.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

   

 

Grafika stejná jako na Atari. Hudba je taky tak na stejné úrovni jako Atari. Zvukové efekty, jsou tady skvělé, ale zvuk motoru měl být o něco výš. Plynulost je až moc rychlá a trochu to hru dělá těžší.

 
      F1-Amiga-A600
   

 

Grafika stejná jak na Amize. Hudba je taky tak na stejné úrovni jako Atari. Zvukové efekty jsou tady skvělé, zvuk motoru jak se sluší a patří. Plynulost hry je na tomto stroji ideální a hra se zde hrála nejlíp.

 
      F1-Atari-Mega-1
   

 

Verze co je udělaná úplně jinak. Grafiky je to určitě povedenější, ale kolize jsou chudší a palubní deska oplývá prázdnotou. Hudba je zde nejhezčí a zvukové efekty solidní. Plynulost je až moc rychlá a trochu to hru dělá těžší.

 
      F1-SpaceStation-PC
   

[maxbutton id=“171″] a proč byl udělen:  Hlavně za hratelnost. Hra je pomalejší, člověk tak často nebourá a zvuk motoru má mnohem blíž k reálnému zvuku formule té doby. Na druhou stranu zase velká rychlost plus obtížnost hry zvedá adrenalin v krvi, takže možná už jsem spíš na ty pomalejší hry a měla vyhrát Amiga. Co myslíte vy???

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *