Space Invaders

Tuhle hru hrál snad každý, kdo se dostal k nějakému počítači v 80-tých a nebo 90-tých letech. Zemi napadli mimozemšťani! Ty máš tu čest zastavit je od hrozné krutovlády a nebo dokonce před zánikem samotného lidstva. Zajímavostí této hry bylo, že jak procesor počítal s mnoha ufony, dělal to pomalu a i hra jela pomalu, ale jak nepřátelské lodě ubývaly, tak hra jela rychleji a rychleji. Na novějších počítačích se to už samozřejmě musí simulovat, protože jenom tak je hra akčnější a má úžasný spád. Proto je dobré, snažit se likvidovat vždy nejbližší řadu po řadě, ale na konci je to stejně vždy hektické a věc náhody.


 

 Rok vydání: 1978 na Atari 2600

Vydavatel: Taito

 Žánr: Akční

 

Hra se hrát moc dlouho nedá, tak pevné nervy nemá nikdo, ale v minulosti se určitě našli nějací postižení, kteří skóre hnali do nebeských výšin a já k nim rozhodně nepatřil. I když hra je akční, ty já mám rád, tak jsem tomu nikdy moc nedal, je to pořád dokola. Na Didaktiku to byla taková rychlovka na probuzení nervů, ale u PC, tam už jsem hru nikdy nepustil. V samotné recenzi je chyba, hra se jmenuje Amoeba Invaders a nikoliv Ameoba. Ta je určená jen pro Amigu, ostatní počítače se musely smířit s podobnou hrou, ale v podstatě s tou stejnou a jen názvy jsou jiné.

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.


Commodore Amiga 500 Atari ST
   
Spacestation PC Didaktik Gama 128KB

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *