Lotus Esprit Turbo Challenge

Ke krásným autům patří krásné ženy, které by vás rozptylovaly a tak tady radši žádné nejsou. Za to tu budete mít možnost při závodě poslouchat muziku, která vás určitě rozptylovat bude. V autě je totiž instalován CD přehrávač, tak si můžete vybrat ze čtyř skladeb a závod si trochu zpříjemnit. Obzvlášť stopa 3 je povedená a mým uším známá. Jako správný závodník budete chtít vyhrávat, koneckonců jako v každé hře, takže nezbývá než jet pořád na plný plyn a ladně se vyhýbat soupeřům. To se ale snadno řekne a hůř provádí. Oni totiž ti protivníci mají přímo v popisu práce do vás narážet a blokovat. 


 

Rok vydání: 1990

Vydavatel: Gremlin

 Žánr: Závody aut

 

Toto je první díl, se kterým jsem se na Didaktiku samozřejmě setkal a taky ho hrával. Měl jsem tuhle hru v oblibě, měl jsem ji i na disketě a používal SnapShot. To jsem ale dělal u hodně her a vždy je příjemné se vrátit tam, kde člověk skončil. Na PC platformu hra nevyšla, dokonce ani druhý díl, který tady určitě časem bude. Zato třetí díl, který už zde je, Lotus 3 – Válka 16-bitů, jsem už hodně hrával na svém prvním PC 286 a má taky boží hudbu. Nevím proč se v recenzi píše, že hra vyžaduje 1MB paměti, když moje Amiga 500 má 512KB, taky jen jednu disketovou mechaniku a hra se dá hrát.

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala a tady si hru nezahrajete. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.


COMMODORE AMIGA 500 ATARI MEGA 1
   
DIDAKTIK GAMA 128KB  
 

COMMODORE AMIGA 500

      Track-1
      Track-2
      Track-3
      Track-4
 

ATARI MEGA 1

      Track-1-1
      Track-2-1
      Track-3-1
      Track-4-1

DIDAKTIK GAMA 128KB

      Track-1-2
 

 


Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *