Super Cars

Doslechl jsem se, že ji dobrý řidič, tak jsem se rozhodl, že si tě najmu na závody. Nebude to jednoduché vyhrávat, ale nemusíš mít strach, že tě nechám ve štychu. Pokud vyhraješ, vyděláš tím nějaké prašule. Nakoupíme vylepšení pro naše auto, budeme se o něj taky pěkně starat a uvidíš, že budeš šampión. Kdyby přece jen byl nějaký problémek, máš v autě skrýš, kde máš arzenál v podobě raket. Budu se na všechno dívat hezky z vrtulníku, pokud by byl nějaký zádrhel, dám ti povolení arzenál použít, tak se hezky snaž, dej cihlu na plyn, protože rakety jsou drahé a nebezpečné.


 

 Rok vydání: 1990

Vydavatel: Gremlin

 Žánr: Závody aut

 

Na hru si vůbec z éry Didaktika nevzpomínám a to na Gamě není vůbec špatná. Na co si ale pamatuji, je hra Micro Machines, co jsem hrával na svém prvním PC 286, která je této hře hodně podobná a protože na Amigu nevyšla, tak ji ani v Excaliburu nenajdeme. Hra se hraje velice příjemně a je to dobrá zábava. Zajímavé je, že si musíte hlídat benzín, opotřebení pneumatik, poškození motoru i samotnou domlácenou karoserii, to vše opravovat a doplňovat v garáži. Tam se taky dají koupit různá vyztužení a arzenál na protivníky.

Proč hry na čtyrech počítačích? Redakce tohoto časopisu 8-bitové počítače opustila a hrála je na Commodore Amiga 500. Atari ST je můj zvláštní oblíbenec. Jak PC platforma vypadala, ukazuje počítač Spacestation PC, než všechny převálcovala a tady si hru nezahrajete. Didaktik Gama 128KB byl nejrozšířenější počítač ČSSR, ČSFR, ČR+SK v roce 1987-1994 a tudíž nejvíc lidí hru zná odsud.


COMMODORE AMIGA 500 ATARI MEGA 1
   
DIDAKTIK GAMA 128KB  
 

COMMODORE AMIGA 500

      Super-Cars-Úvod-Amiga-500
      Super-Cars-První-závod-Amiga-500
 

ATARI MEGA 1

      Super-Cars-Úvod-Atari-Mega-1

DIDAKTIK GAMA 128KB

      Super-Cars-Úvod-Didaktik-Gama-128KB
      Super-Cars-V-závodě-Didaktik-Gama-128KB
 

 


   

 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *