Rozlučka s Amigou A1200

Dnešním dnem končí v mojí soutěži Válka 16-bitů počítač Commodore Amiga 1200 a nahrazuje ho Commodore Amiga 600. Měl by to být lépe odpovídající konkurent pro Atari Mega 1 a PC Jamicon INS-1070 PC-386SX25MHz.

Dále jsem trochu upravil hodnocení jak Války 8-bitů a i 16-bitů. 

Pro Válku 16-bitů: Po dobu testovaní jsem zjistil, že Amiga 1200 jen těžko hledá konkurenci a předpokládám že to bude i u Amigy 600. Je to hlavně kvůli hudbě a zvukům. U Atari Mega 1 je problém ta hudba, plus zvukové efekty, je to celé mono a kvalita nic moc. U PC je to lepší, pokud hra podporuje Roland MT-32, hodně se k Amize přiblíží a někdy ji i předčí. Proto jsem přemýšlel, jak trochu ty počítače k sobě přiblížit, vím že technicky to nejde. Proto přidám k hodnocení i svůj subjektivní pocit z toho krátkého hraní. Pokud bude hraní na jednom ze tří počítačů, nějak víc extra pocitově pohodové, udělím mu speciální bonus 200 bodů, který bude za mě říkat, pokud si hru chcete zahrát, je tenhle počítač na danou hru číslo jedna. Vím, že nikdo nebude mít dnes takové počítače, aby se tím řídil, ale o to tu přeci nejde. Dále má speciální bonus hlavně kompenzovat hudbu, která při samotném hraní hry na 16-bitech, není tak důležitá, pokud nehraje v samotné hře i se zvukovými efekty. Většinou je hudba na začátku hry, jako menu, nebo u úvodního obrázku. Samozřejmě ve své době to bylo něco, tohle slyšet, to je bez debat. Takže pokud se hudba oddělí, začínají mít k sobě počítače mnohem blíž. Rozhoduje potom už jen to, co prožíváte u samotného hraní hry. To je tedy grafika, zvukové efekty, plynulost a s tím někdy spojenou hratelnost. Pokud budu mít nutkání speciální bonus udělit, bude tam i z jakého důvodu byl udělen a někdy i proč jsem ho neudělil.

Pro Válku 8-bitůPodstata je stejná, i tady jsem zjistil, že Commodore C64 jen těžko hledá konkurenci. Proto i tady se budu snažit trochu ty počítače k sobě přiblížit, vím že technicky to nejde. Proto přidám k hodnocení i svůj subjektivní pocit z toho krátkého hraní. Pokud bude hraní na jednom z pěti počítačů, nějak víc extra pocitově pohodové, udělím mu speciální bonus 200 bodů, který bude za mě říkat, pokud si hru chcete zahrát, je tenhle počítač na danou hru číslo jedna. Vím, že nikdo nebude mít dnes takové počítače, aby se tím řídil, ale o to tu přeci nejde. Dále má speciální bonus hlavně kompenzovat hudbu, která při samotném hraní hry na 8-bitech, není tak důležitá. Většinou je hudba na začátku hry, jako menu, nebo u úvodního obrázku. Samozřejmě ve své době to bylo něco, tohle slyšet, to je bez debat. Takže pokud se hudba oddělí, začínají mít k sobě počítače mnohem blíž. Rozhoduje potom už jen to, co prožíváte u samotného hraní hry. To je tedy grafika, zvukové efekty, plynulost a s tím někdy spojenou hratelnost. Pokud budu mít nutkání speciální bonus udělit, bude tam i z jakého důvodu byl udělen a někdy i proč jsem ho neudělil.

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *