Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender

Hra vás uvede v děj pomocí intra, které není špatné a dokonce se tam i mluví. V něm se dozvíte, že máte na určitých souřadnicích ukrást vzácnou vázu, takže se dá říci, že budete hrát za záporáka. Což bych asi jako herec odmítl, přeci jen lidi mají radši ty klaďase. Takže se nalodíte na svoji kocábku a vydáte se tam. Jakmile tam dorazíte, zjistíte, že tu něco nahraje, měla by tam být velká planeta a ne jen nějaká rozmázlá koule. Rozhodnete se tedy vyslat průzkumnou sondu, když v tom vás napadne obří kosmická loď a tak začnete dělat úhybné manévry. Ty ovšem pomůžou jak mrtvému zimník, ale dají vám trochu více času se přiblížit k oněm souřadnicím, načež po pár kličkách jste nuceni nekontrolovatelně spadnout na planetu a se štěstím dopadáte jen s kabinou do vody. Zbytek lodi si už jen tak volně poletuje vesmírem. Hned jak se dole na planetě proberete, bleskne vám hlavou, že teď ty úkoly máte vlastně dva, sebrat onu vázu a nějak se dostat zpět domů. Takto tady začíná dobrodružství, které jsem zdolal na nejlehčí obtížnost a pomocí návodu.


Začnu tedy grafikou, která se mi moc nelíbí, je taková rozmazaná a těžko se tam něco hledá. Musíte jezdit kurzorem a číhat, až se vypíše text, na čem to vlastně kurzor stojí. Některé věci jsou i dost  blízko sebe, takže třeba když jsem pokládal časovanou bombu, nejdřív jsem trefil sklo, potom podlahu a nakonec bingo na tu římsu. I ovládání je takové nemotorné a často jsem zmatkoval. On ten návod nebyl až tak podrobný a na něco si člověk musí přijít i sám. Líbily se mi ale některé druhy smrti, třeba u kotlíku, když se špatně namíchá výbušnina. Hudba je taková spíše depresivně chaotická, tu si musíte poslechnout a zvukové efekty jsou dobré. Hodně mi vadilo cestování autem, které hru značně zdržovalo. Jednak samotná jízda a potom i hledání samotných lokací, kam chcete dorazit. Přitom v první půli hry je teleport, nevím proč nebyl i zde, že by jeho časté používání škodilo zdraví? Rozhodně sním by to bylo určitě příjemnější. Když už jsme u těžkého sci-fi, kde jsou teleporty, tak si představte takový přístroj, který z muže udělá ženu a naopak. Připomnělo mi to můj oblíbený seriál Červený Trpaslík, ani nevím proč. A to není všechno, pamatujete si detektivní seriál „Komisař Rex“? Tak třeba ta proměna přece jen jednou nevyšla a stal se z něj německý ovčák. Hra je docela náročná i na základní paměť, kdy mi jednou spadla a to jsem měl volných 611KB. Ovšem stačilo ji znovu spustit a začal jsem přesně v místě, kde to krachlo. To mi na tu dobu přijde vychytané a taky pozic k uložení jsou mraky.


Adventury rozhodně nejsou mým oblíbeným žánrem, vlastně jsem je nikdy nehrál a nemám je v oblibě ani dnes. Jenže ony mají většinou pěknou grafiku a hudbu k tomu. Takže si je budu muset s pomocí návodů projít, abych si jednotlivé skladby nahrál. To je můj hlavní cíl. Když už to ovšem udělám, přímo se nabízí hru subjektivně a neodborně posoudit.Rok vydání: 1992
Vydavatel: MicroProse Software
Žánr: Adventure


Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Jeden komentář u “Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *