Ringworld: Revenge of the Patriarch

Příběh hry se odehrává ve vzdáleném vesmíru, kde neznámí stavitelé postavili obří prstenec, který obývají různé mimozemské rasy a jenž obíhá kolem vzdálené hvězdy. Lidé plus rasa koček se rozhodnou společně postavit novou výzkumnou loď s nejmodernějším pohonem Hyperdrive 2. Ovšem jedna frakce s kočkami staví podle plánů to samé plavidlo, ale pro bojové účely a to se schopností ničit celé planety. Tady asi tušíte, co se o vás bude očekávat.. Ano, nebude to nic menšího, než loď zničit. Takže se spojíte s kočkami, které o žádné ničení nestojí a společně jdete na to. Na cestách navštívíte různé planety, jedna připomíná říši Aztéků, na další je vodní svět nebo šutr plný jeskyní. A na té poslední navštívíte hrad, který by v minulosti mohl obývat klidně i Robin Hood. Ve hře se taky docela umírá, ale naštěstí jde kdykoliv uložit. Taky je zde dost sekvencí, kde se mluví a mluví. Vše samozřejmě končí ve vesmíru a ceremoniálním výbuchem.


Grafika z dnešního pohledu už není moc hezká, ale takhle to prostě vypadalo při rozlišení 320×240 s počtem 256 barev. Ovládání je docela jednoduché za pomoci myši, ale najít předměty je už mnohem horší a tak klikáte, na co to jen jde. Třeba najít v jeskyni vchod k diamantu mi trvalo dost dlouho, stejně jako některé další věci. Hudba je zde taková ta sci-fi klasika, spíše pomalá a zamračená. Většinou ale koresponduje s dějem a na planetách je většinou veselejší. 


Adventury rozhodně nejsou mým oblíbeným žánrem, vlastně jsem je nikdy nehrál a nemám je v oblibě ani dnes. Jenže ony mají většinou pěknou grafiku a hudbu k tomu. Takže si je budu muset s pomocí návodů projít, abych si jednotlivé skladby nahrál. To je můj hlavní cíl. Když už to ovšem udělám, přímo se nabízí hru subjektivně a neodborně posoudit.Rok vydání: 1992
Vydavatel: Tsunami Media
Žánr: Adventure


Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *