Joe Blade 2 – Válka 8-bitů

Hra byla vydána v roce 1988 společností Players. Hra se odehrává v roce 1995. V době vzniku hry to byla budoucnost o 7 let. Bylo jedno město, kam se sjížděli různé existence. Jednoho dne, když se pořádně opili, je napadlo, že by město mohli…

Seznam her podle abecedy:

 Něco o hře

Hra byla vydána v roce 1988 společností Players. Hra se odehrává v roce 1995. V době vzniku hry to byla budoucnost o 7 let. Bylo jedno město, kam se sjížděli různé existence. Jednoho dne, když se pořádně opili, je napadlo, že by město mohli obsadit a rozpoutat anarchii. Slovo dalo slovo a šlo se na věc. Netrvalo dlouho a město bylo pod kontrolou. Ti, co mohli, utekli, někteří to ovšem nestihli, tak bylo rozhodnuto, že budou osvobozeni, proto byl opět povolán neúprosný bojovník Joe Blade, aby situaci vyřešil. Tentokrát se převlékl, jako ty podivné existence a vydal se na záchranu. Nemá žádné zbraně, jen svůj chvat na lámání vazu. Existují ještě další dva díly, jednička a trojka. Bohužel jen dvojka, je na všechny herní platformy, co zde testuji a navíc Atari verzi jsem nerozjel. Velká škoda.


 

 

Zde to má hezké postavičky i předměty jako budík, popelnice, ale pozadí je jak z Didaktiku M. Hudba tu žádná není, ale má to aspoň zvukové efekty, které nejsou úplně nejhorší. Hratelnost je v pohodě, ale plynulost je zde horší. Hra je trochu pomalejší, hlavně skok – vypadá jak na měsíci.

 
     

 

Zde je grafika nejhezčí, je to takové ucelené a celobarevné. Jako jediná má hudbu a to i ve hře. Jak se vždycky ukáže, je to špatné řešení, protože časem to leze na nervy. Přitom tento počítač umí dobré zvukové efekty. Hratelnost i plynulost je v pohodě. Co je ale plus u této hry, že není moc dlouhá, dá se za hodinu dokončit, takže hudba Vám v uších potom moc dlouho znít nebude.

 
      Joe-Blade-2-Commodore-C64-Menu
 
      Joe-Blade-2-Commodore-C64-Ve-hře

 

Grafika je zde nejjednodušší, hlavně v barvě. Je to vlastně jen dvojbarevné. Hudba není žádná a zvukové efekty jsou hodně chudé. Hratelnost i plynulost je v pohodě.

 
     

 

Grafika je v CGA, takže nic moc, ale čtyři barvy se tam snad vyskytují. Hudbu i zvukové efekty hra žádné nemá. Hratelnost i plynulost je v pohodě.

 
     

 

Bohužel hru na tomto počítači jsem nerozchodil. Ve videu jsem se o to snažil, tak jsem aspoň nahrál kousek prvního dílu, jen tak pro představu, jakou by mohl mít grafiku druhý díl. Samozřejmě nesoutěžně. Na youtube jsem hru viděl, přímo druhý díl a asi by skončila jako druhá.

 
     

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *