IBM ThinkPad 760XD

Katalogové číslo: 045

Předpokladaný rok výroby: 1996

 

[wpdevart_youtube]QVW9Hz6lwQI[/wpdevart_youtube]

 

 

 

 

 

 

Odkaz je vytvořen v AIDA32 v3.80                                                                                   Ovladače notebooku

AIDA

[table id=151 /]
[table id=150 /]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenzi udělám při znovu otestování.

4 komentáře “IBM ThinkPad 760XD

  1. Dobrý den, prosím dovolím se Vás zeptat- Mám dva tyto notebooky- Na jednom je zaheslovaný Bios- šel by odheslovat prosím? Že bych Vám ho třeba poslal. Na druhém je nainstalován Windows 98, a jeden IT odborník se mě pokouší zprovoznit ho na internet přes PCMCIA, a údajně nebere mu to ty 32 bitové karty. Tady jsem narazil na video https://www.youtube.com/watch?v=3oE82F2hJwM&t=117s, že to jde, akorát nevím zda je to pravda, už se mě tu utilitu podařilo stáhnout už nevím ani kde, dal jsem enable povolit, ale nevím jestli to bude fungovat, nechce se mě kupovat další kartu. Četl jsem že je možné na tento notebook nainstalovat i Windows XP- máte s tím zkušenost, a hlavně jestli by ta utilita fungovala i na XP? Mám tam v tom notebooku dvě paměti 32 mb- tedy 64 bit, HDD 7GB, myslíte že by ten notebook pobral i HDD o velikosti třeba 80 GB- někde jsem četl že by to snad ten bios nepobral. Líbí se mě stračně tento starý design a jede ten notebook mám skoro jak nový- potřeboval bych ho zprovoznit na internet- já vím nechci žádné dělo, na to tu mám PC s Windows 10, ale chci aby aspoň trochu fungoval na internet a mohl bych si ho sem tam jako z nostalgie pustit. Děkuji Vám za rady Radovan.

    1. Zdravím, IBM měly na heslo svůj vlastní čip. Kdysi jsem zkoušel jeden zaheslovaný NB taky odheslovat. Byl to myslím ThinkPad 390. Musel jsem ho celý rozebrat, na ten čip naletovat několik drátků, ty potom vedly do jiného NB, co měl COM1 a pomocí nějakého programu jsem heslo dohledal. Upřímně, už bych to nedělal, takže se omlouvám. Bohužel se starýma NB a systémem XP nemám zkušenosti. Myslím si, že takové minimum na Internet pod XP je aspoň P3 + 128(256)MB a víc paměti. Takže asi rady nic moc no. Jinak PCMCIA jsem nerozchodil na hodně NB, hlavně jejich funkčnost, ale já se tím moc nezabýval.

  2. Děkuji Vám, a můžu se Vás ještě prosím zeptat- jak mám do toho notebooku dostat op systém- Mám spouštěcí disketu s Win 98 a na CD Iso originál W98, a HDD čistý naformátovaný na FAT32 prostě nemůžu tam na ten disk dostat ten op. systém, dám botování z FDD mechaniky a skončí to systém Windows 98 nebyl nalezen. zkoušel jsem tam i na ten HDD v jiném počítači nahrát adresář i386 a zase nic. Dal jsem spouštěcí disketu do FDD mechaniky, zvolil jsem Sfift +F5 abych spostil dos a zase to skončilo A: když jsem se chtěl přepnout v dosu na ten disk- zvolil jsem C: a to napíše chybné určení jednotky- když zvolím FDISK /STATUS- Nejsou k dispozici žádné disky, a přitom tam disk je nevíte prosím prosím jak tam mám ten systém dostat, už to dělám víc jak týden- co to dělaly za krámy, to je hrozné. Děkuji mockrát.

    1. Z Vašeho popisu je jasné, že NB nevidí HDD. Doporučuji laborovat v BIOSu a vše prolézt. V BIOSu zkuste dát test celého NB. Dál zkontrolovat, zda je ve Start up HDD1. Jinak by si měl NB HDD detekovat sám, pokud je HDD funkční. V nejhorším případě může být poškozený IDE řadič, ale to by asi NB od IBM detekoval a vyplivl by nějakou chybovou hlášku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *