Heart of China

Taková nehoráznost na vašich LCD, v době Covidu-19 unášet zdravotní sestřičku narozenou ve vašem rodném městě, když je jich všude tak málo a zrovna když pomáhala v Číně. No nedá se nic dělat, musíte ji zachránit pro dobro všech pacientů a výkupné jim rozhodně nedáte. Jelikož však nejste Asiat, moc se v oné zemi nedomluvíte, budete si tedy muset sehnat nějakého původce. A ne jen tak ledajakého, protože budete potřebovat i jeho pomoc.

Náhoda je blbec, takže se vám jakoby nic v baru do cesty postaví ninja a jemu povykládáte své trápení. Podáte to tak barvitě, že jde rozhodně o dobrou věc a o čest mladé sestřičky. Takže s hrdostí se k vám přidá a ve dvou jde přece všechno líp. Odletíte tedy spolu do Chengdu, kdy sestřičku vysvobodíte a trochu se to tam zvrtne. Naštěstí tam Covid-19 nechytla, jen kousnutí jedovatého hada a kombinace obojího by unesenou sestřičku určitě zabila.

I s jejím stavem, kdy je bezvědomí, se dostanete do Kathmandu, kde se vyléčí a potom hurá do Istanbulu. Tam zažijete obrat, kdy uvězní vás, ale na oplátku budete vysvobozeni zdravotnicí, takže si budete kvit a potom honem velbloudem na nádraží. Z něj pojedete konečně do cílové destinace Paříž. Během té dlouhé cesty se do sestřičky zamilujete a ona do vás. Tím je tedy zajištěno, pokud chytnete Covid-19, který vás pošle sténat do postele, že máte svoji zdravotní sestřičku, co se o vás postará a vy nezhynete.  

Grafika z dnešního pohledu už není moc hezká, ale takto to prostě vypadalo při rozlišení 320×240 s počtem 256 barev. Ovšem digitalizovaní skuteční herci, když jsou na fotkách pěkně z blízka, tak ti vypadají hodně dobře na rok 1991 a není to špatný i ve video sekvencích. S ovládáním jsem ze začátku trochu zápasil, protože zde musíte předmět držet a přetahovat. Hudba je zde taková různorodá, spíše pomalá a je jí relativně hodně.

Adventury rozhodně nejsou mým oblíbeným žánrem, vlastně jsem je nikdy nehrál a nemám je v oblibě ani dnes. Jenže ony mají většinou pěknou grafiku a hudbu k tomu. Takže si je budu muset s pomocí návodů projít, abych si jednotlivé skladby nahrál. To je můj hlavní cíl. Když už to ovšem udělám, přímo se nabízí hru subjektivně a neodborně posoudit.


Rok vydání: 1991
Vydavatel: Sierra On-Line
Žánr: Adventure


 

Clous

www.clous.cz

Stačí kliknout O mně

Čtěte dál

PředchozíDalší

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *