Enigma Force – Válka 8-bitů

Tuhle hru vydala firma Beyond Software v roce 1986 a jedná se o strategii, kde ovládáte partu bojovníků, kteří mají za úkol hlavně zachraňovat unesené osoby. Snažil jsem se hru trochu pochopit, ale bylo to marné. Čemu je to podobné, třeba…

0   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M
  N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z

 Něco o hře

Tuhle hru vydala firma Beyond Software v roce 1986 a jedná se o strategii, kde ovládáte partu bojovníků, kteří mají za úkol hlavně zachraňovat unesené osoby. Snažil jsem se hru trochu pochopit, ale bylo to marné. Čemu je to podobné, třeba ke hře Commandos. Tahle parta, není jen tak obyčejná Timur parta, ale je to parta těch nejlepších bojovníků z galaktických ras a najdou se mezi nimi i roboti. Třeba kulatý robot, vhodný do větracích šachet, který toho moc nenamluví, ale je to koule činu. I nějaké to něžné pohlaví se v partě najde, jedna ženština to umí s lasery, je mrštná a drsná. O takové v boji opravdu nerad přicházíte. Co ale klidně obětujete, je obrněný robot, ten se posílá do první linie a je to takový upoutávač pozornosti. Smrti se nebojí, neví co to je, dostat se do křemíkového nebe v boji je čest a rád si ji zaslouží. Další to umí s výbušninami, jiný zase boj z blízka. No prostě parta všech chutí a když nějaká chuť schází, dílo nebude dokončeno. Takový dodatek: osmy bity a strategie moc do sebe nejdou, hlavně v ovládání, ale snažili se. Trochu mě vrtá hlavou, že jsem odkojený Dune 2, ta vyšla v roce 1992, ale počítače co ji zvládnou, jako 286ka, tu už jsou od 1986 s jedním MB.

Pokud shlédnete dvouminutové video, můžete posoudit grafiku, hudbu, zvukové efekty i plynulost hry a můžete i hlasovat.

 
 

 

 

Která verze se vám nejvíc líbí?

Zobraz výsledek

Nahrávání ... Nahrávání ...
 

Enigma Force – Válka 8-bitů
Počet hlasujících je: 1 a celkové hodnocení je: 40

 
  AMSTRAD CPC6128  

Grafika těžko říct, nebyl jsem schopný jednotku vybavit a někam poslat, pokud se to po mě chtělo, ale úvodní postavičky vypadají dobře. Hudba je utrpení, efekty nevím. Ovládání je taky utrpení na joysticku. Plynulost hry je neznámá.

 
      Enigma Force - Schneider CPC464 - Menu
   

 

 
  COMMODORE C64  

Zde je to už lepší, rozlišení postav, okolí a protivníku. Hudba je tady zdařilá a i efekty. Plynulost je taky super. Ovládání je tu joystickem, je to nepraktické, pomalé, nepřesné a to celé tu hru posílá k šípku. 

 
      Enigma Force - Commodore C64 - Ve hře
   

 

 
  DIDAKTIK GAMA 128KB  

Tady je grafika horší, hlavně když člověk potká nepřítele, těžko se to rozpoznává, navíc na někoho střílet, když protivník pořád pobíhá, je dost těžký. Ovládání je moc složitý, bez myši se člověk moc nechytá a na klávesnici je to hotové utrpení. Úvodní hudba je nic moc a efekty ujdou. Plynulost hry je dobrá.

 
      Enigma Force - Didaktik M - Menu
   

 

Posuzovaná vlastnost - PočítačeDIDAKTIK-MCOMMODORE C64SCHNEIDER CPC464
Výsledek (nejvyšší počet bodů je vítěz)280 bodů400 bodů60 bodů
Grafika60 bodů100 bodů0 bodů
Hudba60 bodů100 bodů60 bodů
Zvukové efekty60 bodů100 bodů0 bodů
Plynulost hry100 bodů100 bodů0 bodů
Speciální bonus: pokud je udělen, je to počítač pro danou hru číslo jedna a má hodnotu 200 bodů.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *